Razer BlackWidow, DeathAdder i BlackShark dostepne w wersji PRO
Często wielu producentów sprzętu - zarówno komputerowego, jak i na przykład ze świata smartfonów - odświeża swoje poprzednie modele dodając dopisek "PRO". Tak postanowił zrobić również Razer. Ten gamingowy gigant zaprezentował niedawno trzy kultowe produkty w wersji "po liftingu". BlackShark, DeathAdder i BlackWidow to gamingowe peryferia dobrze znane nam wszystkim. Sprzedawane w tysiącach sztuk od dawna królują wśród sprzętu dla graczy. Wszystkie trzy wyszły teraz w odnowionej i ulepszonej wersji "PRO". Kilkanaście zmian, nieco kosmetyki i lepsze parametry kuszą w przystępnej cenie i świetnym - jak zawsze - designie. Poniżej krótka charakterystyka każdego z nowych sprzętów.
Dzięki wykorzystaniu technologii HyperSpeer, Razer przeniósł poziom komfortu grania na zupełnie inny poziom. Zminimalizowane opóźnienia i świetna ergonomia znacznie poprawia gamingowe doznania.
Słuchawki Razer BlackShark V2 Pro wycenione są na 179,99$
Razer Naga Pro - bezprzewodowa mysz z wymiennymi panelami
Najpierw "na tapet" weźmy słuchawki, czyli Razer BlackShark V2 Pro. To kwintesencja pierwotnej wersji wzbogacona o technologię HyperSpeed. Jak głosi producent: gwarantują one najwyższą klarowność mikrofonu, jakość i tłumienie dźwięku. Dodatkowo zastosowano w nich system przestrzenny THX Spatial Audio i świetne przetworniki TriForce Titanium 50mm. Te trzy elementy tworzą mieszankę mogącą wzbić graczy na najwyższe poziomy komfortu grania w słuchawkach. Za fantastyczne zbieranie dźwięku odpowiada 9,9-milimetrowy superkardioidalny mikrofon . Zaletą jest także stosunkowo niewielka waga (około 320 g) i miękkie, oddychające materiały. Te ostatnie, jak zwykle u Razera, świetnie tłumią dźwięk i leżą wygodnie i komfortowo.
Gryzoń DeathAdder V2 Pro ma kosztować 129,99$
Kolejny odświeżony model wypuszczony przez Razera to mysz DeathAdder V2 Pro. Cytując producenta "najbardziej udana gamingowa mysz wszech czasów rezygnuje z przewodu zapewniając wygodę bez ograniczeń". Tu ponownie - tak samo jak w słuchawkach - zastosowano technologię HyperSpeed. Poza tym przełącznik Razer Optical drugiej generacji i sensor optyczny Focus+ (osiągający do 20K DPI). Warto wspomnieć, że nieco odświeżona linia korpusu myszki gwarantuje najwyższą ergonomię - co zestawione z brakiem kabla daje nam maksymalny komfort i wygodę korzystania. Sama żywotność sprzętu szacowana jest na 70 milionów kliknięć.
Razer Productivity Suite - akcesoria zwiększające ergonomię pracy
Przewidywana cena klawiatury BlackWidow V3 Pro to 299,99$
Mamy myszkę, słuchawki, czego brakuje? Oczywiście klawiatury! Razer nie rozczarował i zaprezentowana BlackWidow V3 Pro zachwyca wygodą użytkowania. Tak samo jak u poprzedników, wzbogacono ją technologią HyperSpeed dzięki czemu "spuszczamy" ją ze smyczy. Do solidnej i świetnie sprzedającej się poprzedniczki Razer dodał także podrasowane przełączniki - teraz wytrzymają do 80 milionów kliknięć i są przezroczyste, dzięki czemu kultowe podświetlenie Chroma RGB będzie lepiej widoczne. Producent zapewnia, że "bezprzewodowy" czas pracy klawiatury to prawie 200 godzin.
Jak widzicie zmiany są. Czy znaczące, czy nieco mniej - to już Wasza opinia. Pewne jest jednak to, że producent po raz kolejny się wykazał i na pewno na tym nie straci. Od długiego czasu Razer króluje i wśród graczy te "peryferyjne flagowce" sprzedawały się - i pewnie będą sprzedawać się - doskonale. A Wy co myślicie o tych nowościach? Zamienicie dotychczasowe akcesoria na te z dopiskiem "Pro"? Czy jest to tylko "skok na kasę" producenta i nie warto przepłacać, bo pierwotne wersje flagowców są wystarczające?
Powiązane publikacje

Razer Pro Click V2 Vertical Edition - pierwsza pionowa myszka w historii marki debiutuje wraz z tańszym bratem
15
8BitDo Retro R8 Mouse - N Edition - myszka, która oferuje styl konsoli NES, sensor PixArt PAW 3395 oraz stację ładującą
14
Rodzina myszek Endorfy LIV powiększyła się o nowe modele. Bardzo lekkie konstrukcje, dwa rodzaje sensorów i dodatki w zestawie
25
Myszki dla graczy HATOR Quasar 3 już w sprzedaży. Flagowy model oferuje sensor PixArt PAW 3950 i odświeżanie do 8000 Hz
6