RaiJintek Paen - otwarta, dwukomorowa obudowa bench table
Moda występuje w każdym fragmencie otaczającego nas świata - ubrania, samochody, biżuteria, ale i komputery. Świetnym przykładem są LEDy, jednak skupmy się na obudowach. Kiedyś popularne było białe tworzywo sztuczne - tanie i spełniające podstawową rolę utrzymania reszty podzespołów w środku. Następnie uznanie zyskały oryginalniejsze, agresywniejsze skrzynki o różnych kształtach i kolorach. Później linie się uprościły, każdy producent próbował nakreślić swoją charakterystyczną cechę, acz wszystko było raczej stonowane. Obecnie sporo się eksperymentuje, ale patrząc na rynek światowy - uznanie zyskują konstrukcję w których główną rolę odgrywa szkło hartowane. Podobnie sprawa wygląda z omawianym dzisiaj produktem RaiJintek, czyli modelem Paen. Jest to otwarta, dwukomorowa obudowa z dwiema szklanymi taflami.
Produkt ma trafić na sklepowe półki w przyszłym tygodniu z sugerowaną ceną na poziomie 179 euro, czyli około 800 złotych.
RaiJintek Paen to niestandardowa, dwukomorowa obudowa typu bench table o wymiarach 417 x 286 x 587 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 10,8 kilograma. Wykonana została z aluminium o grubości 4 milimetrów, stali walcowanej na zimno o grubości 1 milimetra oraz szkła hartowanego o grubości 5 milimetrów. Przystosowano ją do współpracy z płytami głównymi w standardzie ATX, micro ATX oraz mini ITX. W środku zmieścimy karty graficzne nie dłuższe niż 310 milimetrów oraz chłodzenia procesora o wysokości do 140 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano trzy miejsca 3,5 cala i trzy miejsca dla dysków 2,5 cala. Montaż przebiega tutaj przy użyciu systemu beznarzędziowego. Z tyły obudowy znajdziemy miejsce dla ośmiu kart rozszerzeń.
W przypadku chłodzenia podzespołów trudno tutaj o miejsce dla wentylatorów - jest to jednostka otwarta, zamontować jednak można radiator od chłodzenia wodnego o długości do 360 milimetrów. Na demontowalnym panelu I/O znajdziemy przycisk power, cztery porty USB 3.0 oraz złącza audio. RaiJintek Paen ma trafić do sprzedaży już w następnym tygodniu. Wyceniono go na 179 euro, czyli około 800 złotych. Biorąc pod uwagę dwoistą naturę konstrukcji w postaci obudowy otwartej oraz funkcji bench table w połączeniu z oryginalnym, acz stonowanym wyglądem może się to okazać bardzo atrakcyjną propozycją dla osób lubujących się w ekspozycji swoich podzespołów.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9