Przerwa w dostawie prądu zatrzymała produkcję w Samsungu
Samsung to koreański gigant na rynku nowych technologii. Wspomniany czebol przoduje w produkcji pamięci NAND, smartfonów oraz matryc, oferując również całe zatrzęsienie innych produktów - telewizory, soundbary, monitory, laptopy, tablety, nośniki półprzewodnikowe oraz sprzęt kuchenny. Tak rozbudowane portfolio i wysoka sprzedaż wymaga naprawdę sporych mocy przerobowych, a więc Koreańczycy dysponują więcej niż kilkoma naprawdę okazałymi zakładami produkcyjnymi. Podczas gdy my świętowaliśmy nowy rok, to jeden z FABów wyspecjalizowany w pamięciach NAND i DRAM zanotował przerwę w dostawie prądu. Jedna minuta wystarczyła by odbić się negatywnie na produkcji.
Szacowane straty sięgają prawdopodobnie kilku miliardów wonów, jest to jednak nic w porównaniu do podobnej awarii z 2018 roku gdzie 30 minutowy przestój kosztował samsunga 163,8 milionów złotych.
Test dysku Samsung SSD 860 QVO - Romans z pamięcią QLC NAND
W minionych dniach zakład produkcyjny należący do Samsunga i mieszczący się w Hwaseong, około 60 kilometrów na południowy wschód od Seulu, zmuszony został do przestoju. Spowodowane zostało to przerwą w dostawie prądu, która trwała minutę. Wszystko przez wybuch kabla służącego do przesyłu energii w pobliskiej podstacji, co skutkowało odcięciem zasilania w sąsiedztwie fabryki. Jest to informacja o tyle ważna dla czytelników PurePC, że omawiany zakład produkuję kości pamięci NAND oraz DRAM.
Test smartfona Samsung Galaxy Note 10 – Bez ramek, ale z rysikiem
Koreańczycy utrzymują, że mowa o drobnej awarii, a wznowienie produkcji wymagać będzie tylko dwóch do trzech dni pracy. Szacowane straty nie są zbyt wielkie i sięgają prawdopodobnie kilku miliardów wonów (1 miliard KRW to około 3,27 milionów PLN). Chociaż kwota zdecydowanie robi wrażenie na zwykłym śmiertelniku, to warto przypomnieć, że awaria w 2018 roku gdzie fabryka Samsunga w Pyeongtaek utraciła zasilanie na 30 minut odbiła się stratami rzędu 50 miliardów wonów, czyli około 163,8 milionów złotych.
Powiązane publikacje

G.SKILL przedstawia pierwszy na świecie zestaw pamięci RAM DDR5 o pojemności 256 GB. Idealny dla procesorów AMD Ryzen
22
Samsung i Micron rywalizują o dominację na rynku pamięci HBM3E. Kto zdobędzie przewagę w erze AI?
3
Ferroelectric Memory wraz z Neumonda podejmują wysiłek komercjalizacji pamięci DRAM+, łączącej zalety SSD i RAM
35
V-Color ustanawia nowy rekord świata w podkręcaniu pamięci DDR5. Osiągnięto oszałamiającą prędkość transferów
16