Przeglądarka Firefox otrzyma funkcję wyciszania kart
Ktoś z Was miał kiedyś taką sytuację, że przeglądając jedną witrynę internetową w osobnej karcie załadowała się kolejna, a w słuchawkach usłyszeliście przeraźliwy dźwięk? Zapewne każdy użytkownik sieci zetknął się z tego typu wydarzeniem. Wtedy nie dość, że człowiek ma stan przedzawałowy, to bardzo często cierpią na tym niewinne słuchawki... Wiele witryn internetowych oprócz tradycyjnych reklam tekstowych posiada również materiały wideo, które na domiar złego potrafią same z siebie się uruchamiać. Jeżeli mamy otwartych kilka kart, to najpierw musimy zorientować się która hałasuje, wejść na nią, odszukać odtwarzany materiał wideo i dopiero wtedy mamy możliwość wciśnięcia przycisku pauzy.
Denerwujące karty z dźwiękiem przestaną nam przeszkadzać.
Użytkownicy komputerów korzystający z przeglądarki Firefox będą mieli w takiej sytuacji ułatwione zadanie, ponieważ przeglądarka wskaże która karta hałasuje, a dodatkowo będziemy mogli przy pomocy jednego kliknięcia ją uciszyć. Obecne nocne wydanie Firefoksa posiada już zaimplementowaną tę funkcję i w przypadku serwisu YouTube działa ona bardzo sprawnie. Przeglądarka oznacza ikoną głośnika hałasującą kartę:
Jeżeli jednak klikniemy na wspomnianą ikonę głośnika, to dana karta zostanie wyciszona.
Ważne jest to, że aby wyciszyć daną zakładkę nie musimy jej w żaden sposób aktywować. Nowej funkcji nie testowaliśmy na innych stronach oraz nie wiadomo kiedy Mozilla zdecyduje się zaimplementować nową funkcję w stabilnym wydaniu.
Powiązane publikacje

Kolejna usługa od Google wkrótce straci ważność. Gry bez instalacji na Androidzie odejdą jeszcze w 2025 roku
2
AMD ROCm 7 - premiera platformy obliczeniowej dla sztucznej inteligencji i rynku HPC, która przynosi znaczy wzrost wydajności
11
Bielik AI z oficjalnym wsparciem NVIDIA. Polski model językowy wkracza do europejskiej ekstraklasy
36
Android 16 już dostępny, ale bez Material 3 Expressive. Nadchodzą powiadomienia na żywo i alternatywa dla Samsung DeX
24