Producent Clevo wyprzedaje część ze swoich nieruchomości
Na rynku sprzętu komputerowego istnieje całe zatrzęsienie różnych marek. Część z nich to prawdziwe giganty operujące w wielu różnych gałęziach i produkujący nie tylko dla siebie, ale i dla innych - ASUS, Corsair, MSI; inni ściśle współpracują ze sprawdzonymi i cenionymi partnerami ODM, a jeszcze inni ściągają najtańsze chińskie produkcje, doklejając do tego swoje logo i historie o "zastosowaniu wzorowych materiałów przy współpracy ze specjalistami". Jedną z firm, których produkty wykorzystują europejskie i amerykańskie marki jest Clevo, wyspecjalizowane w laptopach, tabletach i komputerach All in One. Tajwański gigant kontynuuje jednak wyprzedawanie części ze swoich nieruchomości w Chinach i Japonii.
Clevo planuje sprzedaż 3 chińskich i 3 japońskich centrów handlowych Buynow IT w 2019 roku oraz kolejnych 6 w 2020 roku.
Po interwencji Trumpa Foxconn jednak zbuduje fabrykę w USA
Jak donosi zagraniczna redakcja DigiTimes, Clevo kontynuuje wyprzedawanie swoich nieruchomości. Nie ma jednak mowy o fabrykach czy magazynach, a obiektach związanych z siecią handlową Buynow IT, należącą do tajwańskiego giganta. Posiada on 26 różnych obiektów w Chinach, z czego 19 centrami zarządza sama firma, zaś w 7 z nich znajdują się franczyzobiorcy. To ostatnie lokale jako pierwsze idą do odstrzału. Powodem takiej decyzji ma być rosnąca konkurencja operująca tylko w internecie i zmiany nawyków zakupowych klientów.
Intel rozbuduje fabrykę D1X. Powstaną tam 7 nm układy EUV
Już w 2018 roku sprzedana została nieruchomość znajdująca się Wuhan, w zachodnich Chinach za kwotę 5,2 miliardów dolarów tajwańskich, czyli około 64,4 milionów złotych. W tym roku planowana jest sprzedaż kolejnych trzech chińskich obiektów oraz dodatkowo trzech innych w japońskim Tokio w trzecim kwartale 2019. Ma to przynieść zysk 8,96 miliarda dolarów tajwańskich. Kolejny, 2020 rok, to plany sprzedaży sześciu chińskich lokali za łączną kwotę około 13,325 miliardów dolarów tajwańskich. Pozostałe obiekty są aktualnie modernizowane i wzbogacane o nowe marki - między innymi Xiaomi czy Huawei.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4