Zgłoś błąd
X
Zanim wyślesz zgłoszenie, upewnij się że przyczyną problemów nie jest dodatek blokujący reklamy.
Błędy w spisie treści artykułu zgłaszaj jako "błąd w TREŚCI".
Typ zgłoszenia
Treść zgłoszenia
Twój email (opcjonalnie)
Nie wypełniaj tego pola
Załóż konto
EnglishDeutschукраїнськийFrançaisEspañol中国

Premiery gier w kwietniu 2021. W co zagrać? Nowości to m.in.: Outriders, Oddworld: Soulstorm oraz Realpolitiks II

Ewelina Stój | 31-03-2021 10:00 |

Premiery gier w kwietniu 2021. W co zagrać? Nowości to m.in.: Outriders, Oddworld: Soulstorm oraz Realpolitiks II Poprzedni rok w gamingu można poczytywać jako zdecydowanie dobry. Do ogrania otrzymaliśmy tak udane tytuły jak Demon's Souls, Control, Microsoft Flight Simulator, DOOM Eternal, Wasteland 3, Assassin's Creed Valhalla czy zabugowany, ale w żadnym razie niewart pogardy Cyberpunk 2077. Wydaje się, że i 2021 nie powinien należeć do przeciętnych jeśli chodzi o giercowanie. Już w styczniu otrzymaliśmy bardzo dobrą odsłonę przygód Agenta 47 oraz udane The Medium. Luty przyniósł m.in. nie mniej dobre Little Nightmares II, zaś posiadacze pecetów i PS5 otrzymali remaster gry NiOh 2. W marcu cieszyli się miłośnicy strategii wojennych, bowiem studio FireFly Studios podarowało im grę Twierdza: Władcy wojny. Gamingowy kwiecień otwiera gra akcji pt. Outriders, w chwilę później otrzymamy wyczekiwaną od lat kontynuację przygód Abe'a z Oddworld, z wczesnego dostępu wyjdzie Realpolitiks II, a z końcem miesiąca będziemy mogli zagrać w strategię Humankind wzorowaną na serii Sid Meier's Civilization.

Kwiecień 2021 w gamingu nie powinien nas rozczarować - to miesiąc niewielu premier, ale za to całkiem niezłych. Polskie Outriders czy strategiczne (również polskie) Realpolitiks II to chyba najciekawsze propozycje na kwietniowe popołudnia i wieczory. Niestety, gra Humankind, która miała debiutować również w marcu, została przesunięta na sierpień 2021.

Premiery gier w kwietniu 2021. W co zagrać? Nowości to m.in.: Outriders, Oddworld: Soulstorm oraz Realpolitiks II  [1]

Outriders

Data premiery: 1 kwietnia 2021
Platforma: PC, PS4, XONE, PS5, XSX
Producent: People Can Fly
Gatunek: Akcji, TPP, science fiction, kooperacja, shooter, elementy RPG
Aktualna cena: klik

Outriders to najnowsza produkcja studia People Can Fly (Painkiller, Bulletstorm), która inspirowana jest grami takimi jak Gears of War i Destiny. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy to Ziemia uległa zniszczeniu, a jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości jest odległa planeta Enoch. Na miejsce wysłano ogromny statek kosmiczny zwany Flores, na którego pokładzie znaleźli się tytułowi Outriders, czyli doskonale wyszkoleni żołnierze mający uporać się z potencjalnymi zagrożeniami czyhającymi na powierzchni nowego świata. Filarem zabawy jest realizacja celów misji oraz walka z hordami przeciwników; na naszej drodze stają zarówno wszelkiej maści potwory, jak i wrogo nastawieni ludzie. W trakcie potyczek robimy użytek z rozbudowanego arsenału broni palnej oraz szerokiego wachlarza zdolności bojowych. Co istotne, na Steamie możemy pobrać wersję demo gry na około 3 godziny zabawy.

Oddworld: Soulstorm

Data premiery: 6 kwietnia 2021
Platforma: PC, PS4, PS5
Producent: Oddworld Inhabitants
Gatunek: Zręcznościowe, science fiction, platformówka 2,5D, logiczne
Aktualna cena: klik

Oddworld: Soulstorm to tytuł 2,5D, który - jak na Oddworld przystało - łączy w sobie elementy skradankowe, przygodowe, a już na pewno nie zabraknie tu masy łamigłówek. Jest w sumie dość podobnie jak w Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty sprzed kilku lat, z tą różnicą, że zdecydowano się na bardziej dynamiczną pracę kamery. Odsłona pt. Soulstorm stanowić będzie w zasadzie bezpośrednią kontynuację Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty, zaś fabuła gry jest oparta na przygodach z klasycznego Oddworld: Abe's Exoddus z 1998. Abe dał więc już nogę z fabryki Glukkonów i wraz z towarzyszami przemierza m.in. pustynne stepy i cmentarzyska. Podczas jego wędrówki nie zabraknie też elementów craftingu, lootu czy nawet walki.

Farm Manager 2021

Data premiery: 7 kwietnia 2021
Platforma: PC
Producent: Cleversan Software
Gatunek: Strategia, ekonomiczne, rolnicze
Aktualna cena: klik

Przygotuj się na logistyczne wyzwania w drugiej części farmerskiej serii, która sprzedała się w ponad 70,000 egzemplarzy. W grze Farm Manager 2021 jako zarządca gospodarstwa będziemy musieli zadbać o odpowiedni poziom zbiorów, zadowolenie pracowników, zdrowie zwierząt, sprawność urządzeń i odpowiednią obróbkę plonów. Będziemy mogli kupować też działki i wykorzystywać materiały z opuszczonych budynków do rozbudowy swojego gospodarstwa. Nowy, bardziej intuicyjny interfejs, ma przy tym pozwolić na łatwiejsze zarządzanie pracownikami, zaś mechanika warstw ułatwi dostrzeganie najistotniejsze wydarzenia na farmie. W tej odsłonie znajdzie się miejsce na hodowlę pszczół, owiec, kóz, królików, kur, indyków, kaczek, gęsi i krów. Po raz pierwszy założymy też hodowlę ryb, fermę strusi, dzików i przepiórek. Więcej będzie też gatunków roślin do uprawy czy budynków specjalnych.

Realpolitiks II

Data premiery: 8 kwietnia 2021
Platforma: PC
Producent: Jujubee
Gatunek: Strategia, ekonomiczne, polityczne, RTS
Aktualna cena: klik

Realpolitiks II nareszcie wychodzi z wczesnego dostępu. Jeśli ktoś nie miał okazji grać w early access, to przybliżmy o czym jest ta produkcja. Zabawę w drugiej części ekonomicznych gier strategicznych rozpoczynamy od wyboru jednego z 216 krajów. Naszym głównym zadaniem jest uczynić z niego światowe imperium. Tylko od nas zależy, czy będziemy przestrzegać zasad demokracji i praw rządzących wolnym rynkiem, czy też postawimy na komunistyczne ideały i zaprowadzimy rządy twardej ręki. Podczas rozgrywki większość czasu spędzamy nad mapą świata, a zajmujemy się kwestiami związanymi z rozwojem infrastruktury i utrzymywaniem mniej lub bardziej pozytywnych relacji z pozostałymi nacjami. Poza tym od czasu do czasu mierzymy się z konsekwencjami ponad tysiąca wydarzeń losowych, a także stawiamy czoła współczesnym problemom pokroju głodu, pandemii bądź terroryzmu.

Ashwalkers

Data premiery: 15 kwietnia 2021
Platforma: PC
Producent: Nameless XIII
Gatunek: Przygodowe, TPP, postapokalipsa, survival
Aktualna cena: klik

Ashwalkers: A Survival Journey jest przygodową grą akcji z elementami survivalu, która kładzie nacisk na nieliniową historię. Za jej opracowanie odpowiada studio Nameless XIII, a więc studio współzałożyciela DONTNOD. Akcja gry rozgrywa się w świecie, który 200 lat wcześniej został zniszczony przez wybuch wulkanu. Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Podstawą rozgrywki jest eksplorowanie lokacji i pozyskiwanie różnego rodzaju zasobów koniecznych do przetrwania (leków, jedzenia, broni). Kontrolujemy równocześnie cztery postacie i musimy dbać zarówno o ich zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. W czasie podróży napotykamy na różnego rodzaju wyzwania i zagrożenia, z którymi musimy sobie radzić, wykorzystując unikatowe umiejętności poszczególnych bohaterów. W miarę postępów w rozgrywce gracz stopniowo poznaje też coraz lepiej postacie i może kształtować relacje pomiędzy nimi. Przejście Ashwalkers zajmuje około dwóch godzin, przy czym gra oferuje aż 34 różne zakończenia.

Returnal

Data premiery: 30 kwietnia 2021
Platforma: PS5
Producent: Housemarque
Gatunek: Akcja, science fiction, TPP, shooter, roguelike
Aktualna cena: klik

Po awaryjnym lądowaniu na zmieniającej kształt obcej planecie, Selene musi walczyć o przetrwanie. Jej drogę wieńczą kolejne porażki, a każda śmierć oznacza przymus rozpoczęcia wyprawy od nowa. W Returnal, strzelance typu rougelike, planeta i nasz ekwipunek zmieniają się bowiem wraz z każdym nowym cyklem, wymuszając modyfikację stylu walki. Aby wyrwać się z tej przedziwnej pętli odrodzeń, bohaterka musi odkryć tajemnice, które skrywa ta niebezpieczna planeta. Łatwo jednak nie będzie, gdyż z każdą śmiercią Selene pogrąża się coraz bardziej w szaleństwie. Ważną część gry stanowi eksploracja. Wiecznie zmieniająca się planeta za każdym razem ma nam do zaoferowania inne lokacje i przedmioty, co gwarantuje unikatowość każdej rozgrywki. Ciekawie przedstawia się też walka: wymiana ognia z przeciwnikami nawiązuje do gier z gatunku bullet hell. Niemal każdy wróg zasypuje nas gradem pocisków o różnych trajektoriach. Zadaniem gracza jest nawigacja między kulami, unikanie trafień i odpowiadanie ostrzałem.

Wszystkie growe premiery kwietnia (w tym premiery na kolejnych platformach, DLC i wczesne dostępy):

Data premiery Tytuł Gatunek Single- / Multiplayer Platforma
1.04.2021 Floor Plan 2 Logiczne SP PC
  Outriders Akcji SP / MP PC, PS4, XONE, PS5, XSX
6.04.2021 Colony Ship RPG SP PC (early access)
  Breathedge Przygodowe SP PS4, XONE, Switch
  Lost Words: Beyond the Page Zręcznościowe SP PC, PS4, XONE, Switch
  Oddworld: Soulstorm Zręcznościowe SP PC, PS4, PS5
  Star Wars: Republic Commando Akcji SP / MP PS4, Switch
7.04.2021 Farm Manager 2021 Strategiczne SP PC
8.04.2021 Cozy Grove Przygodowe SP PC, PS4, XONE, Switch
  Realpolitiks II Strategiczne SP PC
9.04.2021 The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV RPG SP PC, Switch
14.04.2021 Knight Squad 2 Akcji SP / MP PC, XONE, Switch, XSX
15.04.2021 Ashwalkers: A Survival Journey Przygodowe SP PC
  Quantum League Akcji MP PC
  Stellaris: Nemesis Strategiczne SP / MP PC
  Rain on Your Parade Akcji SP PC, XONE, Switch
  Shadow Man: Remastered Akcji SP PC
22.04.2021 MotoGP 21 Wyścigi SP / MP PC, PS4, XONE, Switch, PS5, XSX
  ScourgeBringer Akcji SP PSV, PS4
  We Are The Caretakers RPG SP PC (early access)
  Wonder Boy: Asha in Monster World Zręcznościowe SP PC, PS4, Switch
23.04.2021 Judgment Akcji SP PS5, XSX
  NieR Replicant ver.1.22474487139.. RPG SP PC, PS4, XONE
27.04.2021 Death end re;Quest RPG SP Switch
28.04.2021 Second Extinction Akcji SP / MP XONE, XSX (early access)
29.04.2021 Assassin's Creed: Valhalla - Wrath of Druids RPG SP PC, PS4, XONE, PS5, XSX
  Insurmountable Przygodowe SP PC
  Secret Neighbor Akcji MP PS4
30.04.2021 New Pokemon Snap Przygodowe SP Switch
  Returnal Akcji SP PS5
  Terminator: Resistance - Enhanced Akcji SP PS5
  Hoa Zręcznościowe SP PS4, XONE, PS5, XSX
Bądź na bieżąco - obserwuj PurePC.pl na Google News
Zgłoś błąd
Liczba komentarzy: 16

Komentarze:

x Wydawca serwisu PurePC.pl informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Kliknij zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki.