Zgłoś błąd
X
Zanim wyślesz zgłoszenie, upewnij się że przyczyną problemów nie jest dodatek blokujący reklamy.
Błędy w spisie treści artykułu zgłaszaj jako "błąd w TREŚCI".
Typ zgłoszenia
Treść zgłoszenia
Twój email (opcjonalnie)
Nie wypełniaj tego pola
.
Załóż konto
EnglishDeutschукраїнськийFrançaisEspañol中国

Premiery gier marzec 2020: Half-Life: Alyx, DOOM Eternal, NiOh 2

Ewelina Stój | 02-03-2020 09:00 |

Premiery gier marzec 2020: Half-Life: Alyx, DOOM Eternal, NiOh 2Wydawało się, że w lutym nie ma co liczyć na ciekawe gry. A jednak! I nie mówię tylko o drugim DLC do Metro Exodus, ale także o konsolowym Dreams, o którym z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy. Tytuł od Media Molecule zgarnął mnóstwo wspaniałych opinii nie tylko od graczy, ale także od recenzentów. Co zaś do całkiem nieźle aspirującego Wolcen: Lords of Mayhem to... zdaje się iż jest to tytuł, który albo się kocha, albo nienawidzi. Zostawmy jednak luty za nami i spójrzmy, czym zaskoczy nas marzec (a jest czym). Aha, no i mam dla Was coś, co powinno ucieszyć: pod przeglądem najciekawiej zapowiadających się gier, wstawiam tabelę z wszystkimi możliwymi premierami marca. Mowa więc również o tytułach, które mają swój debiut np. na nowej platformie, wchodzą do tzw. Early Access bądź są po prostu produktem DLC. Przypominam, że celowo nie opisuję gier takich jak Borderlands 3 i State of Decay 2, ponieważ ich premiera miała już miejsce na innych platformach PC.

Marzec 2020 będzie wyjątkowo mocny w gry. Zęby ostrzyć mogą sobie zwłaszcza starsi gracze, którzy doczekali się kolejnych odsłon tytułów DOOM oraz Half-Life. To jednak wciąż nie wszystko.

Premiery gier marzec 2020: Half-Life: Alyx, DOOM Eternal, NiOh 2 [1]

Yes, Your Grace

data premiery: 6 marca 2020
platforma: PC (później XONE i Switch)
producent: Brave At Night
gatunek: Strategiczne, fantasy, ekonomiczne, elementy RPG, 2D, indie
aktualna cena: klik

Akcja gry toczy się w fantastycznym królestwie Davern. Wcielamy się w rolę władcy, który nie doczekał się męskiego potomka, a co za tym idzie – następcy tronu. W przeszłości król postanowił oddać rękę najstarszej ze swoich córek, Lorsulii, przywódcy barbarzyńskiego ludu. Z czasem jednak zrozumiał swój błąd i próbując go naprawić, pozwolił jej na małżeństwo z pewnym księciem. Zaślubiny skończyły się prawdziwą katastrofą dla królestwa; armia dzikusów, która przybyła po Lorsulię, plądruje jego ziemie, zamek, którego nie ma kto bronić, popada w ruinę, a zasoby skarbca topnieją w oczach. Tu do akcji wkracza gracz, którego zadaniem jest odbudowa Davern i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno swoim poddanym, jak i członkom rodziny królewskiej. Zasady gry przywodzą na myśl serię Reigns. W trakcie zabawy większość czasu spędzamy w ukazanej z boku sali tronowej, do której trafiają rozmaite osoby ze swoimi problemami czekającymi na rozwiązanie.

Ori and the Will of the Wisps

data premiery: 11 marca 2020
platforma: PC, XONE
producent: Moon Studios
gatunek: Zręcznościowe, fantasy, platformówki, 2D, metroidvania
aktualna cena: klik

W Ori and the Will of the Wisps po raz kolejny wcielamy się w tytułowego Oriego. Tym razem młody duch wybiera się poza teren lasu Nibel, by odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie. Rozgrywka w Ori and the Will of the Wisps opiera się na schemacie znanym z pierwszej części serii. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z boku, skacząc po platformach oraz omijając pułapki i przepaście. Jak na metroidvanię przystało, poszczególne lokacje łączą się ze sobą, tworząc rozległą planszę przypominającą labirynt, a uzyskanie dostępu do wielu z nich wymaga rozwiązania zagadki środowiskowej bądź zdobycia określonej broni albo zaklęcia. W przeciwieństwie do pierwszej części serii, tym razem Ori nie dysponuje umiejętnościami, które odblokowujemy w miarę postępów. Ich miejsce zajęły tak zwane Duchowe odłamki (ang. Spirit Shards), wpływające na Oriego w sposób aktywny lub pasywny.

NiOh 2

data premiery: 13 marca 2020
platforma: PS4
producent: Team Ninja
gatunek: RPG, TPP, fantasy, multiplayer, kooperacja, RPG akcji, soulslike
aktualna cena: klik

NiOh 2 zabiera nas w podróż do znanej z pierwszej odsłony cyklu, alternatywnej wersji Japonii z okresu Sengoku, przypadającego na XV i XVI wiek. Oprócz wojen, w których pogrążony jest Kraj Kwitnącej Wiśni, niebezpieczeństwo dla jego mieszkańców stanowią yokai, czyli demony i potwory wyjęte wprost z tamtejszej mitologii. Akcja gry została osadzona przed wydarzeniami opowiedzianymi w poprzedniej części serii, a w trakcie zabawy wcielamy się w bohatera (lub bohaterkę), który jako pół człowiek, pół yokai, musi stawić czoła inwazji istot z innego świata. W NiOh 2 deweloperzy rozwinęli pomysły z wcześniejszej odsłony cyklu, a także wprowadzili kilka zupełnie nowych rozwiązań. Pierwszym z tych ostatnich jest kreacja postaci poprzedzająca właściwą rozgrywkę, która obejmuje wybór płci oraz szerokie możliwości modyfikacji wyglądu.

Panzer Corps 2

data premiery: 19 marca 2020
platforma: PC
producent: Flashback Games
gatunek: Strategiczne, turowe, II WŚ
aktualna cena: KLIK

Panzer Corps 2 to wydana na platformie PC drugowojenna turowa gra strategiczna. Projekt wyprodukowało niezależne studio Flashback Games, które wraz z ekipą The Lordz Games Studio stworzyło część pierwszą, wypuszczoną w 2011 roku na PC-tach. Rozgrywka w Panzer Corps 2, podobnie jak część pierwsza, hołduje klasycznym grom strategicznym. Podczas zabawy bierzemy udział w rozmaitych scenariuszach, w których kierujemy zróżnicowanymi jednostkami z czasów II wojny światowej, opisanych szczegółowymi parametrami. Starcia odbywają się w systemie turowym, a ważną rolę odgrywa jak najkorzystniejsze rozmieszczenie naszych sił. Prawdopodobnie największą nowością Panzer Corps 2 jest użyta przez deweloperów technologia. Tym razem ekipa Flashback Games skorzystała z Unreal Engine 4 firmy Epic Games. Silnik znany m.in. z Gears of War 4 pozwolił wygenerować w pełni trójwymiarową oprawę graficzną i wyświetlać nawet setki szczegółowych jednostek naraz.

Doom 64

data premiery: 20 marca 2020
platforma: PC, PS4, XONE, Switch
producent: id Software
gatunek: Akcji, science fiction, FPS, reedycja, strzelanka
aktualna cena: Tylko wraz z Doom Eternal

Doom 64 jest reedycją wydanego w 1997 roku na konsolę Nintendo 64 FPS-a pod tym samym tytułem. Akcja gry Doom 64 toczy się po wydarzeniach przedstawionych w dwóch pierwszych odsłonach cyklu Doom. Po zwycięskich bitwach z demonami na powierzchni Marsa oraz Ziemi ludzkość postanowiła uporać się z ich gniazdami na księżycach Czerwonej Planety, czyli Fobosie i Deimosie. Globy zbombardowano przy pomocy potężnych ładunków, jednak wytworzone wówczas promieniowanie uniemożliwiło ludziom obserwację efektów tego przedsięwzięcia, a co za tym idzie – zauważenie, że ofensywę zdołał przetrwać tajemniczy byt, który przywraca do życia każdego martwego wysłannika piekieł, którego znajdzie na swojej drodze. Już po fakcie na miejsce zostaje wysłana grupa żołnierzy, której zadaniem jest uporanie się z zagrożeniem. Oddział zostaje jednak wymordowany, a jedynym ocalałym jest bohater, w którego wciela się gracz. Od tej pory to na jego barkach spoczywa misja, od której powodzenia zależy los ludzkości.

Doom Eternal

data premiery: 20 marca 2020
platforma: PC, PS4, XONE, Switch
producent: id Software
gatunek: Akcji, FPP, science fiction, FPS, sieciowe, multiplayer, strzelanki
aktualna cena: klik

Fabuła bezpośrednio kontynuuje wydarzenia z poprzedniej części i rozpoczyna się jakiś czas po jej zakończeniu. Ponownie wcielamy się w obdarzonego nadludzkimi możliwościami zabójcę demonów (Doom Slayer), by powstrzymać siły piekła, które przedostały się na Ziemię i inne miejsca w Układzie Słonecznym. Poza Błękitną Planetą w toku kampanii odwiedzamy także m.in. Mars i jego księżyc, Fobos – jak również lokacje znajdujące się w alternatywnych wymiarach. Doom Eternal rozwija formułę z poprzedniej części, stawiając przede wszystkim na jeszcze szybszą akcję. Pomagają nam w tym nowe umiejętności poruszania się, jak szybki unik (dash) czy wspinaczka, oraz gadżety montowane na pancerzu i uzbrojeniu bohatera. Do dyspozycji mamy choćby miotacz ognia na ramieniu i hak z łańcuchem. Dobijanie osłabionych przeciwników, tzw. zabójstwa chwały (glory kills), zostały wzbogacone o nowe animacje. Odnawianie zdrowia nadal polega na zbieraniu apteczek i flakonów, które teraz przypominają te z klasycznych odsłon gry z 1993 i 1994 roku.

Half-Life: Alyx

data premiery: 23 marca 2020
platforma: PC (VR)
producent: Valve Software
gatunek: Akcji, FPP, science fiction, FPS, strzelanki, przygodowe gry akcji, VR
aktualna cena: klik

Akcja Half-Life: Alyx rozgrywa się pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu Half-Life. Wcielamy się w tytułową bohaterkę, Alyx Vance, która wraz ze swoim ojcem prowadzi badania na temat słabości Kombinatu - potężnej grupy obcych kontrolujących Ziemię od czasu tzw. incydentu Black Mesa - starając się dać ludzkości szansę pokonania okupantów. Zabawa polega tutaj na eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami, a także rozwiązywaniu różnego rodzaju łamigłówek, które najczęściej wymagają wchodzenia w interakcję z elementami otoczenia. Stopniowo poznajemy też kolejne meandry fabuły. Tytuł został przygotowany od podstaw z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Kamerą kierujemy, poruszając własną głową, zaś przedmiotów używamy, korzystając z kontrolerów trzymanych w rękach (niektóre typy gogli VR obsługują też śledzenie palców, co oznacza, że ruchy naszych dłoni są wiarygodnie przeniesione do wirtualnego świata.

Data premiery Tytuł Platforma
3 marca 2020 Curse of the Dead Gods PC (wczesny dostęp)
3 marca 2020 Spellbreak PS4 (wczesny dostęp)
3 marca 2020 Tom Clancy's The Division 2: Warlords of New York PC, PS4, XONE (DLC)
4 marca 2020 Weakless PC
5 marca 2020 Black Mesa PC 
5 marca 2020 Broomstick League PC (wczesny dostęp)
5 marca 2020 ibb & obb Switch
5 marca 2020 MisBits PC (wczesny dostęp)
5 marca 2020 Murder by Numbers Switch
6 marca 2020 PC
6 marca 2020 60 Seconds! PS4, XONE
6 marca 2020 Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX Switch
6 marca 2020 Yes, Your Grace PC
8 marca 2020 Pendula Swing: The Complete Journey PC
10 marca 2020 Langrisser I & II PC
13 marca 2020 PS4, Switch
10 marca 2020 The Elder Scrolls Online: Harrowstorm PS4, XONE (DLC)
11 marca 2020 Ori and the Will of the Wisps PC, XONE
12 marca 2020 Bless Unleashed XONE
12 marca 2020 Collar X Malice Switch
12 marca 2020 Hidden Through Time PC, PS4, XONE, AND, iOS, Switch
12 marca 2020 Overpass Switch
13 marca 2020 Borderlands 3 PC (Steam)
13 marca 2020 Dead or School PS4, Switch
13 marca 2020 My Hero One's Justice 2 PC, PS4, XONE, Switch
13 marca 2020 NiOh 2 PS4
13 marca 2020 State of Decay 2 PC (Steam)
13 marca 2020 Stela PC, Switch
17 marca 2020 MLB: The Show 20 PS4
19 marca 2020 Panzer Corps 2 PC
19 marca 2020 The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III Switch
23 marca 2020 PC
19 marca 2020 TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 PC, PS4, XONE
20 marca 2020 Animal Crossing: New Horizons Switch
20 marca 2020 Doom 64 PC, PS4, XONE, Switch
20 marca 2020 Doom Eternal PC, PS4, XONE
20 marca 2020 Gordian Quest PC (wczesny dostęp)
20 marca 2020 La-Mulana 2 PS4, XONE, Switch
23 marca 2020 Half-Life: Alyx PC
23 marca 2020 Occupy Mars: The Game PC (wczesny dostęp)
24 marca 2020 Bleeding Edge PC, XONE
24 marca 2020 Element: Space PS4, XONE
24 marca 2020 Moons of Madness PS4, XONE
25 marca 2020 Iron Danger PC
26 marca 2020 Control: The Foundation PC, PS4, XONE (DLC)
26 marca 2020 One Step From Eden PC, Switch
27 marca 2020 Gigantosaurus: The Game PC, PS4, XONE, Switch
27 marca 2020 Granblue Fantasy Versus PS4
27 marca 2020 One Piece: Pirate Warriors 4 PC, PS4, XONE, Switch
27 marca 2020 Railway Empire Switch
27 marca 2020 Saints Row IV: Re-Elected Switch
27 marca 2020 Starport Delta PC
31 marca 2020 Mount & Blade II: Bannerlord PC (wczesny dostęp)
31 marca 2020 Operencia: The Stolen Sun PC, PS4, Switch
31 marca 2020 Persona 5 Royal PS4
31 marca 2020 The Complex PC, PS4, XONE, Switch

Bądź na bieżąco - obserwuj PurePC.pl na Google News
Zgłoś błąd
Liczba komentarzy: 16

Komentarze:

x Wydawca serwisu PurePC.pl informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Kliknij zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki.