Polska szkoła z kierunkiem esportowym w CS:GO. Ciekawe!
Kto z nas nie chciałby przenieść swoich pasji do pracy lub szkoły? Oczywiście, możliwości połączenia przyjemnego z pożytecznym jest wiele, jednak nie zawsze udaje się pogodzić obowiązki z rozrywką. Tak naprawdę, szczęśliwców robiących w życiu tylko i wyłącznie to, czego chcą, jest niewiele - trudno znaleźć ucznia szkoły średniej, który potwierdziłby stuprocentowe zainteresowanie przedmiotami, a już na pewno nie znajdziemy osoby, która nie zmieniłaby niczego w polskim szkolnictwie. Niektóre placówki zaczynają jednak iść z duchem czasu i zauważają potrzeby otwierania nowych kierunków, jakie mogłyby zainteresować kandydatów. Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu postanowiło popłynąć na fali takich wydarzeń jak chociażby Intel Extreme Masters - do tej pory trudno było znaleźć w Polsce szkołę oferującą kierunek esportowy, więc wspomniana wcześniej placówka stała się bardzo popularna w sieci przez swoją decyzję.
Nareszcie odpowiedni profil dla polskiej młodzieży?
Niektórzy zapewne pomyślą, że idąc do technikum na profilu esportowym będą tylko i wyłącznie grali w gry, a nauczyciele innych przedmiotów będą przymykali oko ze względu na kierunek związany z elektronicznym sportem. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę, mówimy o typowym profilu informatycznym, który został jednak rozszerzony o elementy esportu. Właśnie dlatego nacisk nie będzie kładziony na gry komputerowe, a raczej na podstawowe elementy zawarte w programie nauczania dla technika informatyka.
"Tworzenie gier i esport" - takie słowa znajdują się w nazwie nowego profilu, więc uczniowie mogą także liczyć na dodatkowe zajęcia z popularnego oprogramowania służącego do rozwijania gier komputerowych. Na razie brakuje niestety konkretów dotyczących obecności nauczania esportowego w opisywanym technikum. Forma prowadzonych lekcji mających na celu przygotowanie uczniów do rozgrywek jest na razie nieznana - jak wiemy, esport to nie tylko osiąganie najlepszych wyników w wybranych tytułach, ale także odpowiednie prowadzenie swojej kariery. Oczywiście, technikum zakłada zdobycie tytułu technika informatyka, jak również podejście do matury.
Inicjatywa zasługuje na pochwałę.
Aspekt sprzętowy ma zostać rozwinięty o budowę i konfigurację własnej maszyny do grania - osiąganie odpowiedniej liczby klatek na sekundę to podstawa, więc cieszymy się z rozwinięcia programu o takie elementy. Klasa o profilu esportowym ma posiadać trzy 5-osobowe drużyny, na które będą składały się: drużyna turniejowa oraz dwie drużyny rezerwowe. Dzięki temu uczniowie będą rywalizowali o najlepsze miejsca i automatycznie rozwijali swoje umiejętności. Możliwe są oczywiście wyjazdy na zawody - szkoła przewiduje na razie kształcenie z myślą o Counter-Strike: Global Offensive. Na koniec warto wspomnieć, że treningi będą odbywały się już poza zajęciami lekcyjnymi, co przy liczbie obowiązkowych godzin jest akurat pozytywną informacją. Więcej informacji na temat kierunku znajdziecie pod tym linkiem:
Źródło: Allplay / INN Poland