Polacy pokochali płatności Google Pay i Apple Pay. Do portfeli cyfrowych dodano już ponad 7 mln kart
Tylko w ubiegłym roku klienci banków działających w naszym kraju dodali do cyfrowych portfeli, takich jak Google Pay czy Apple Pay aż 2,6 mln kart płatniczych. Według danych z raportu serwisu Cashless łączna liczba podpiętych kart sięga 7,3 mln. To świetny wynik, ale przy ocenie sukcesu tego typu rozwiązań trzeba brać pod uwagę dwie zmienne. Przede wszystkim, nie każdy bank udostępnił szczegółowe statystyki, ale to nie wszystko. Warto pamiętać o tym, że dołączenie danej karty do portfela nie musi oznaczać aktywnego korzystania z systemu płatności zbliżeniowych przy użyciu smartfona. Niemniej, sprawdźmy, które banki w Polsce cieszą się największym „przyjęciem” Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay Mi Pay czy SwatchPay.
Polscy klienci banków dodali do cyfrowych portfeli przynajmniej 7 mln kart płatniczych. To zasługa popularności systemów Apple Pay, Google Pay oraz innych, mniej znanych rozwiązań.
Apple Pay i Google Pay zmieniły moje podejście do finansów
Za pomocą Apple Pay, Google Play, a także mniejszych, ale równie użytecznych rozwiązań finansowych możemy płacić za zakupy stacjonarne i internetowe, za usługi, a także za parkingi i bilety komunikacji miejskiej. Wystarczy, że dodamy naszą kartę płatniczą do jednego z obsługiwanych przez nasz smartfon cyfrowych portfeli. Szybko, wygodnie i zawsze pod ręką. Autoryzacja transakcji realizowana jest poprzez biometrię w postaci skanu linii papilarnych lub rozpoznawania twarzy. Polacy coraz chętniej wykorzystują nowe narzędzie, ale koniec końców to od banków zależy, czy udostępnią rzeczoną możliwość swoim klientom. Które instytucje są w tej materii najbardziej przyjazne?
Jaki menedżer haseł wybrać? Przegląd popularnych narzędzi: 1Password, Bitwarden, Dashlane, KeePassXC oraz Google i Apple
Według raportu Cashless najwięcej kart płatniczych dodanych do cyfrowych portfeli Polaków, odnotowały mBank, ING, Santander, Millenium, ING oraz PKO BP. W przypadku ostatniego banku, są to dane za poprzednie okresy. Aktualnie dotyczy to bowiem jedynie technologii HCE. Płatności zbliżeniowe przy użyciu smartfona interesują również klientów Pekao, Alior, Credit Agricole oraz BOŚ. Dane ujmują szeroko rozumiane portfele cyfrowe, bez podziału na konkretne usługi. Mamy więc informacje, które dotyczą zarówno Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, FitBit Pay oraz innych.
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
28
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
36
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
72