Odwiedziliśmy fabrykę MSI Shenzhen. To tutaj rodzi się Gaming
- SPIS TREŚCI -
Dzięki temu, że jestem dziennikarzem technologicznym przez moje ręce każdego miesiąca przewijają się dziesiątki sprzętu komputerowego. Mowa o istny niebie dla entuzjasty, bowiem często przedpremierowo mam do czynienia z procesorami, kartami graficznymi, płytami głównymi, dyskami SSD, obudowami, laptopami, telefonami i wieloma innymi smakołykami. Czasami je testuje, innym razem muszę zadowolić się tylko obserwacjami i uwagami redakcyjnych kolegów i koleżanek. Jednak jak wielu z nas zastanawia się jak i gdzie powstał dany sprzęt? W większości przypadków odpowiedź będzie oczywiście jedna – w Chinach! Jednak my pytamy o konkrety! Podobno kto pyta, ten nie błądzi. My jednak zbłądziliśmy i wylądowaliśmy bardzo daleko, bo w fabryce MSI w Shenzhen.
Autor: Przemysław Banasiak
MSI Shenzhen Baoan to fabryka powstała w 2000 roku. Mowa o obiekcie liczącym około 200 000 m², co przekłada się na nawet 49 boisk piłkarskich.
Dzięki bliskiej kooperacji z gigantem na rynku komputerowego sprzętu dla graczy zaproszeni przez MSI zostaliśmy do Chin. Nasza podróż zaczyna się oczywiście w Warszawie, na lotnisku Chopina. Stąd czeka nas długa, bo aż 18 godzinna podróż z przesiadkami z finałem w porcie lotniczym Shezhen. Do wyboru jest naturalnie jeszcze bezpośredni lot do Hong Kongu, którego lotnisko jest w podobnej odległości, acz tutaj konieczne będzie piesze pokonanie granicy między jednym, a drugim regionem. Pierwszy dzień pozbawiony jest atrakcji i polega na spotkaniu z tajwańską załogą firmy oraz innymi dziennikarzami w celu poznania planu wycieczki.
Czapki w rozmiarze chińskim niestety nie na każdego pasowały...
Zabawa zaczyna się dopiero drugiego dnia – to właśnie wtedy ruszamy do MSI Shenzhen Baoan, czyli fabryki powstałej w 2000 roku. Mowa o obiekcie liczącym około 200 000 m², co przekłada się na nawet 49 boisk piłkarskich. Znajdziemy tu całe zatrzęsienie budynków - począwszy od linii produkcyjnych, przez magazyny, siedziby inżynierów i projektantów, jednostki testowe, aż po obiekty socjalne. Ogrom i rozmiar inwestycji robi wrażenie, nawet mając w pamięci, że MSI jest w końcu jednym z gigantów na rynku sprzętu komputerowego – nie tylko dla graczy. Krótkie wprowadzenie, zdobycie ekwipunku w postaci ochraniaczy na buty oraz zielonkawego stronu i czapeczki z logiem MSI i pora wreszcie na rozpoczęcie naszej przygody!
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- następna ›
- ostatnia »
- SPIS TREŚCI -
Powiązane publikacje

Test płyty głównej MSI MAG B860 Tomahawk WiFi - Bogate wyposażenie, ładna stylistyka, ale niestety jest drogo
81
Test płyty głównej ASUS ROG Maximus Z890 APEX - Najlepsza do podkręcania procesorów i pamięci RAM. Za taką cenę musiała...
34
Test płyty głównej MSI MEG Z890 ACE dla procesorów Intel Core Ultra 200 - Najwyższa klasa, jeśli nie liczy się kasa. Premiera LGA 1851
40
Test płyty głównej MSI MPG X870E Carbon WiFi - Nowy chipset wnosi niewiele nowego, ale płyta główna jest kozacka
33