ASUS TUF B350M-Plus Gaming - wytrzymała płyta główna pod AM4
Stosunkowo mało obecnie jest na rynku zwykłych płyt głównych, bo wszyscy popularni producenci idą albo w produkty gamingowe wypełnione pstrokatymi kolorami i LEDami, albo uderzają w "klasę militarną" gdzie obiecywana jest znacznie wyższa wytrzymałość względem konkurencji. Przejawia się to w metalowych wstawkach w gniazdach DDR4 czy PCI-Express oraz różnych, dziwnych wynalazkach wyglądających dobrze na papierze. ASUS TUF B350M-Plus Gaming to przedstawiciel drugiej z omawianych grup, który przygotowany został dla fanów mATX oraz procesorów od Czerwonych korzystających z gniazda AM4. Całość zdecydowano się utrzymać w czarno-szaro-żółtej, nieprzesadzonej stylistyce.
Niestety gwarancja względem innych produktów ASUSa z serii TUF skrócona została w modelu B350M-Plus Gaming z 5 do 3 lat.
Test płyty głównej ASUS Z270-A Prime - Bielas lecz nie golas
ASUS TUF B350M-Plus Gaming to płyta główna w standardzie microATX, którą wyposażono w chipset AMD B350 oraz socket AM4 dla najnowszych procesorów od Czerwonych. Prócz tego na czarno-szaro-żółtym laminacie znajdziemy cztery gniazda DDR4 obsługujące maksymalnie moduły o łącznej pojemności 64 GB i zegarach 3200 (O.C) oraz jedno wzmocnione metalowymi wstawkami PCIe 3.0 x16, jedno PCIe 2.0 x16 (mogące pracować maksymalnie w trybie x4) oraz jedno PCIe 2.0 x1. Dla nośników pamięci przewidziano cztery złącza SATA 3 i jedno M.2.
Test płyty głównej ASUS Z270F Strix Gaming - Zadowoli Kaby Lake?
Połączenie sieciowe w modelu ASUS TUF B350M-Plus Gaming oddane zostało pod opiekę gigabitowemu kontrolerowi Realtek RTL8111H, zaś za dźwięk odpowiada dobrze znany kodek Realtek ALC887. Panel I/O nie jest ani przesadnie rozbudowany, ani też ubogi. Znajdziemy tutaj cztery USB 3.1 Gen 1, Dwa USB 3.1 Gen 2 oraz dwa USB 2.0. Prócz tego obecne jest bardziej klasyczne PS/2, złącze RJ-45 i trzy porty audio. W przypadku obrazu do wyboru mamy VGA (D-Sub), DVI-D oraz HDMI. Data premiery oraz sugerowane ceny w Polsce nie zostały przez producenta zdradzone, a to może okazać się kluczowe w tym przypadku, gdy nic nie robi efektu "wow" na konsumencie. Gwarancja wynosi 3 lata, a nie 5 jak w innych produktach z serii TUF.
Powiązane publikacje

ASUS TUF GAMING B850-BTF WiFi - premiera płyty głównej z odwróconymi złączami i gniazdem GC-HPWR
26
ASUS Q-Release Slim – zmodyfikowano system szybkiego zwalniania kart graficznych. Od teraz bez uszczerbków złącza PCIe?
22
Gigabyte X870E AORUS XTREME AI TOP - użytkownicy zgłaszają bardzo wysoką temperaturę chipsetu. Palący problem producenta
46
ASRock B650M Pro X3D - nowa płyta główna z nie najnowszym chipsetem. Tania opcja dla chipów Ryzen z pamięcią 3D V-Cache
37