Phanteks prezentuje wielką obudowę Enthoo Primo
Zastój na rynku obudów komputerów najwidoczniej dobiega końca... Kilka dni temu mieliśmy okazję pisać o odświeżonym model CM 690 III od Cooler Master (LINK), zaś dzisiaj dobiegła nas bardzo ciekawa informacja zza zachodniej granicy. Dystrybutor marki Phanteks na Polskę, firma Caseking, opublikowała kilka godzin temu wiadomość o rozszerzeniu działalności wspomnianego producenta na nowy sektor. Jak się okazuje, sukcesy systemów chłodzenia dla procesora oraz wentylatorów marki Phanteks spowodowały wzrost entuzjazmu wewnątrz firmy, dzięki czemu możemy Wam dzisiaj zaprezentować pierwszą obudowę w portfolio tej firmy. Model o nazwie Enthoo Primo niewątpliwie rozpoczyna nowy rozdział w historii Phanteksa, jednakże jego popularność nie będzie zapewne zbyt wielka z powodu zwiększonych rozmiarów. Obudowa została zbudowana w oparciu o standard Full Tower, który nie jest zbyt często spotykany w domach polskich użytkowników.
Na lewej stronie został umieszczony panel boczny z oknem pozwalający obserwować wnętrze naszego komputera o każdej porze. Warto wspomnieć, że przód obudowy oraz górna ściana zostały wykonane ze szczotkowanego aluminium. Pięć wyeksponowanych zatok 5,25 cala zostało przykrytych eleganckimi drzwiczkami. W środku znajdziemy jeszcze sześć zatok na dyski w formacie 3,5 cala lub 2,5 cala, jednakże nośniki SSD możemy zamontować aż w dwunastu miejscach dzięki dodatkowym gniazdom DoubleStack. Phanteks Enthoo Primo ma pomieścić do pięciu chłodnic, zaś dwie mogą mieć długość aż 480 milimetrów. Fabrycznie otrzymujemy pięć wentylatorów - dwa 140-milimetrowe z przodu oraz trzy 140-milimetrowe u góry, z tyłu oraz na dole.
W sumie obudowa może pomieścić do szesnastu "śmigieł". Dzięki standardowi Full Tower możemy zamontować płyty główne w standardzie E-ATX oraz dwa zasilacze ATX. Phanteks Entoo Primo posiada gustowne podświetlenie w kolorze niebieskim, które w każdej chwili możemy wyłączyć. Na panelu I/O umieszczono po dwa gniazda USB 2.0 oraz USB 3.0, jak również złącza audio. Maksymalna długość karty graficznej to 515 milimetrów (bez klatek na dyski) lub 390 milimetrów (z klatkami na dyski). Chłodzenie procesora może mieć wysokość aż 207 milimetrów. Podoba Wam się prezentowany i chcielibyście go kupić produkt? W takim razie musicie odłożyć co najmniej 990 złotych, bowiem własnie tyle wynosi sugerowana cena detaliczna. Jaki bank by tu okraść... ;]
Źródło: Caseking