OWC prezentuje pierwszy na świecie hub Thunderbolt 4
Producenci laptopów od lat prześcigają się w tworzeniu jak najcieńszych, jak najlżejszych konstrukcji. Często jednak niska waga czy „cienkość” laptopa okupiona jest okrojeniem go z wielu przydatnych złącz. Bardzo często brakuje złącza Ethernet RJ-45 odpowiadającego za podłączenie przewodu od internetu, HDMI, DisplayPort czy innych odpowiedzialnych za przekazywanie obrazu. Marginalizowany jest także dostęp do złącz USB. Co w sytuacji gdy ktoś z nas musi jednak podłączyć inne peryferyjne urządzenia? Z pomocą przychodzą nam huby, replikatory portów lub też stacje dokujące. Do tej pierwszej grupy zalicza się właśnie tytułowe urządzenie, hub OWC Thunderbolt 4.
OWC prezentuje pierwszy na świecie hub Thunderbolt 4 - pozwala na podłączenie 3 innych urządzeń Thunderbolt lub nawet trzech niezależnych łańcuchów urządzeń Thunderbolt.
Lenovo Legion 5 - Test laptopa do gier z Ryzen 5 4600H i GTX 1650
Najnowsza wersja interfejsu Thunderbolt 4 po podłączeniu do swojego hosta (np. laptopa) oferuje transfer na poziomie 40 Gb/s. Hub OWC pozwala na podłączenie 3 innych urządzeń Thunderbolt lub nawet trzech niezależnych łańcuchów urządzeń Thunderbolt. Do tego dochodzi jeszcze USB 3.2 typu A Gen.2 oraz złącze i port DC-IN 20 V / 5,5 A. Sam hub po podłączeniu zasilacza może dostarczyć 60 W do swojego hosta, 15 W do każdego z portów Thunderbolt 4 i do 5 W do złącza USB-A. OWC nie ujawnia, który kontroler Intela został użyty w tej konstrukcji – wiemy jednak, że Intel obecnie posiada tylko jeden kontroler do akcesoriów – jest to: JHL8440.
Surface Laptop Go i Surface Pro X 2020. Nowe urządzenia Microsoftu
Najnowszy hub od OWC z pewnością docenią wszyscy entuzjaści sprzętu, którzy korzystają z wielu urządzeń podłączanych za pomocą interfejsu Thunderbolt. W chwili obecnej za naszą zachodnią granicą rozpoczęła się już oficjalna przedsprzedaż sprzętu (z wysyłką z końcem października). Cena w preorderze to 149 USD (ok. 573 zł bez VAT). W zestawie z hubem otrzymamy również kabel Thunderbolt o długości 0,7 m. Brak wzmianki o zasilaczu oznacza najpewniej jego brak. Jeśli będziecie chcieli za jego pomocą zasilać równocześnie laptopa lub dodatkowe urządzenia - konieczne będzie jego dokupienie we własnym zakresie.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4