Microsoft Vista SP1 - (jeszcze) nie dla Polski
Oczekiwany przez wszystkich zawiedzionych przez jakość najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft dodatek Service Pack 1 ujrzał wreszcie światło dzienne. Dodatek ten jednak nie zadziała z polską wersją językową systemu - na chwilę obecną można go bez obaw instalować tylko na systemie przemawiającym do nas po angielsku, francusku, niemiecku, japońsku i hiszpańsku.
Oprócz niezliczonych poprawek mniejszych lub większych błędów dodatek ten zapewnia Viscie między innymi:
- Obsługę DirectX 10.1, który najprawdopodobniej nie będzie wspierany przez żadną gre
- Obsługę exFAT dla posiadaczy bardzo dużych pendriveów
- Wsparcie dla komputerów posiadających UEFI który to ma zastąpić BIOS (i zapewne skończy jak wszystkie dotychczasowe próby tego typu)
- Zmniejszenie ryzyka utraty danych na partycjach NTFS na dyskach wymiennych
- Zwiększenie szybkości kopiowania plików aż do 50% (można się zastanawiać jak bardzo udało się programistom popsuć ten mechanizm, żeby takie "cudowne przyśpieszenie" było możliwe)
- UAC (User Access Control) nie będzie już niepokoił nas 4 krotnie przy instalacji aplikacji i tworzeniu nowego chronionego katalogu. O łaskawcy!
- Wersja 32 bitowa na komputerach wyposażonych w 4 GB RAMu będzie pokazywała, że zainstalowane jest 4GB. Których nie będzie w stanie wykorzystać. Niewątpliwie przyczyni się to jednak do polepszenia samopoczucia osób które dokonały tak trafnego zakupu i zmniejszy ilość zapytań do helpdesków producentów sprzętu komputerowego
- Zmieniony system karania użytkowników u których stwierdzono posiadanie nielegalnej wersji systemu (lub pechowców którzy trafili na zły dzień serwerów Microsoftu i dowiedzieli się, że ich piękny Box z hologramem system uznał za niegodny miana oryginalnego)
Powiązane publikacje

Google Labs wprowadza eksperymentalne narzędzia AI do nauki języków obcych z wykorzystaniem modelu Gemini
5
Meta AI rzuca wyzwanie ChatGPT. Nowa aplikacja z funkcją Discover Feed jest już dostępna na Androida i iOS
17
Grok 3.5 odpowie na pytania bez przeszukiwania Internetu. Gwarantuje to sam Elon Musk
32
Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
24