OneXPlayer G1 - handheld w formie laptopa, który oferuje wyciąganą klawiaturę. Mocy z pewnością mu nie zabraknie
Chińskie przedsiębiorstwo One-Netbook zapowiedziało nowy handheld do gier, który będzie się mocno wyróżniał od konkurencji jednym aspektem - odpinanym panelem z klawiaturą i touchpadem. Natomiast jego forma nie jest niczym nowym, gdyż mowa tu o konstrukcji laptopa, którą można spotkać choćby w produktach od GamePad Digital. Nowość oferuje nam topowy układ od AMD z serii Strix Point, więc można liczyć na bardzo dobrą wydajność (jak na urządzenia tego typu).
Kolejny handheld do gier z chipem od AMD z rodziny Strix Point szykuje się do debiutu. Tym razem odpowiada za niego firma One-Netbook, która postawiła na konstrukcję małego laptopa z wyciąganym panelem z klawiaturą.
ZOTAC potwierdza nadchodzącą premierę kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 5090, RTX 5080, RTX 5070 Ti oraz RTX 5070
Przedsiębiorstwo One-Netbook już od jakiegoś czasu oferuje nam możliwość skorzystania z układów od AMD z serii Strix Point - w tym wypadku mowa o handheldzie OneXPlayer F1 Pro (AMD Ryzen AI 9 365 lub Ryzen AI 9 HX 370), który ma jednak dość standardową konstrukcję. Nowy OneXPlayer G1 stawia na zupełnie inną formę, która może się spodobać wielu osobom. Pod wspomnianym wyciąganym panelem znajdziemy podświetlane gałki analogowe, przyciski spustowe, a także... kolejną klawiaturę: tym razem dotykową. Jednak z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że tego typu "laptopowa konstrukcja" jest niewygodna, choć z pewnością nie można jej odmówić funkcjonalności.
OneXPlayer G1 | |
Procesor | AMD Ryzen AI 9 HX 370 (Strix Point, TSMC 4nm FinFET) 12C/24T (4 x Zen 5, 8 x Zen 5c) Zen 5: 2 - 5,1 GHz Zen 5c: 2 - 3,3 GHz |
Układ graficzny | AMD Radeon 890M (2900 MHz, 16 CU) |
Pamięć RAM | Brak informacji |
Wyświetlacz | 8,8" 2560 x 1600 px, 144 Hz |
Złącza, porty i sloty | 1 x USB4 1 x OCuLink 1 x USB typu A 1 x Slot na karty microSD |
Akumulator | Brak informacji |
Wymiary i waga | Brak informacji / ok. 900 g |
Dodatkowe informacje | Odłączany panel z klawiaturą i touchpadem |
NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti i GeForce RTX 5060 - poznaliśmy pojemność pamięci VRAM. Jest dobra i zła wiadomość...
Za wydajność ma odpowiadać chip AMD Ryzen 9 AI HX 370, który w połączeniu z układem graficznym AMD Radeon 890M powinien zapewnić naprawdę przyzwoite osiągi w grach. Front pokrywa 8,8-calowy ekran o rozdzielczości 2,5K oraz 144-hercowym odświeżaniu. Na uwagę zasługuje obecność portu OCuLink, dzięki któremu można podłączyć stację eGPU. One-Netbook do stworzenia tego handhelda wykorzystał aluminium klasy lotniczej, z kolei jego waga wynosi ok. 900 g. Na ten moment nie znamy jeszcze ceny ani daty premiery. Początkowo będzie można nabyć handhelda w serwisie Indiegogo pod tym adresem (na stronie można podać swojego maila, aby otrzymać wiadomość, kiedy kampania się już rozpocznie).
Powiązane publikacje

PlayStation Handheld z nowymi szczegółami specyfikacji. Specyfikacja konsoli ma mieć podobieństwa do AMD Strix Halo
18
ASUS wyjaśnia, dlaczego konsole ROG Xbox Ally nie zostały wyposażone w ekrany OLED
28
Nintendo Switch 2 może umożliwić dalszą grę nawet jeśli bateria woła o ładowarkę. Producent potwierdził nietypowy błąd konsoli
14
Nintendo chwali się niesamowitymi wynikami Switcha 2. To może być najszybciej sprzedająca się konsola w historii
61