OnePlus oficjalnie łączy się z OPPO. Firmy działające w ramach BBK Electronics pragną głębszej integracji
OnePlus oficjalnie ogłasza swoją integrację z OPPO. Fuzja wydaje się o tyle zaskakująca, że obydwie firmy są już w pewien sposób połączone. Zarówno OnePlus jak i OPPO należą do chińskiego koncernu BBK Electronics, w ramach którego działają także marki, takie jak realme, Vivo czy IQOO. W ubiegłym roku tytułowe przedsiębiorstwa zacieśniły współpracę, w której owocem jest wspólna strategia produktowa. Co może więc oznaczać głębsza, pełniejsza integracja zapowiadana przez Pete Lao, obecnego CEO OnePlus? Co z niezależnością mobilnej platformy systemowej OxygenOS, aktualizacjami Androida oraz naprawianiem błędów? Na szczęście znamy już część odpowiedzi, które stanowią pewną podpowiedź.
Pete Lao, CEO OnePlus za pośrednictwem oficjalnego forum ogłosił integrację z marką OPPO. Nowa podróż skupi się na współdzieleniu zasobów, zarówno względem technologii jak i zespołów pracowniczych. Oto szczegóły scalenia.
Test OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – Wydajne smartfony z optyką Hasselblad, ładowaniem o mocy 65 W i atrakcyjną ceną
BBK Electronics od lat zrzesza marki, takie jak OnePlus, OPPO, realme, vivo oraz IQOO. Choć firmy niespecjalnie się tym chwalą, podkreślając swoją niezależność, w produktach wymienionych przedsiębiorstw da się dostrzec wiele cech wspólnych. Weźmy takie realme UI oraz OPPO ColorOS. Na dobrą sprawę są to jednakowe nakładki na system Android, które zostały opakowane w nieco inne nazewnictwo. Co ciekawe, smartfony OnePlus działają w Europie pod kontrolą OxygenOS, natomiast w Chinach wykorzystuje się w nich… a jakże ColorOS znany ze smartfonów OPPO. Teraz przyszła pora na jeszcze głębszą integrację.
OnePlus Nord CE 5G – Pierwsze wrażenia z testów smartfona z bogato wyposażoną nakładką OxygenOS11
Integracja zapewni OnePlusowi dostęp do większych zasobów, co wpłynie pozytywnie na wydajność (a zatem także szybkość) opracowywania i wydawania aktualizacji. Systemy mają być bardziej stabilne i pozbawione błędów, z czym ostatnio firma miewała problemy. Przedsiębiorstwo będzie działać niezależnie, a co za tym idzie – będziemy mieli do czynienia z osobnymi premierami, a OxygenOS oferowany w Europie nie zostanie zintegrowany z ColorOS, a przynajmniej nic nie wskazuje na rychłe scalenie oprogramowania.