Oculus Rift - Gogle VR będą kosztowały co najmniej 300 dolarów
Wirtualna rzeczywistość rozpala serca graczy oraz innych użytkowników lubiących nowe technologie - możliwość wirtualnego przeniesienia się do innego świata zawsze wzbudzała spore zainteresowanie, jednak nigdy nie potrafiła przebić się na rynek urządzeń elektronicznych. Dlaczego? Przede wszystkim problemy sprawiała sama technologia, która jest specyficzna ze względu na ciągłe oddziaływanie na zmysły użytkownika. Urządzenia VR muszą być dopracowane, gdyż każde opóźnienie lub zła reakcja na ruchy kończy się fatalnym efektem widocznym kilka centymetrów przed głową użytkownika. W tym momencie największą szansę na powodzenie ma Oculus, gdyż rozpoczął opracowywanie własnego urządzenia już kilka lat temu.
Nie każdego będzie stać na zakup urządzeń wirtualnej rzeczywistości.
Po drodze zaprezentowano kilka prototypów, jednak wszyscy czekają na pierwszą konsumencką wersję, która będzie dostępna w szerokiej sprzedaży. Na wiele pytań wciąż nie udzielono odpowiedzi - jedni zastanawiają się nad technologicznymi aspektami, inni chcą poznać rynkowe plany firmy przejętej jakiś czas temu przez Facebooka. Ile będzie kosztował nas zakup konsumenckiego urządzenia VR? Według doniesień napływających z konferencji Oculus Connect 2015, Oculus Rift w podstawowej wersji ma kosztować nie mniej niż 300 dolarów - mówimy tutaj o zestawie z kontrolerem od konsoli Xbox One. Producent nie planuje na razie oferować gogli bez wspomnianego dodatku od Microsoftu.
Drugi kwartał 2016 roku ma nam przynieść premierę dedykowanego kontrolera Oculus przystosowanego do obsługi gestów. W ubiegłym roku Oculus stwierdził, że Rift nie otrzyma ceny wyższej niż 400 dolarów, więc w tym momencie zostajemy w przedziale 300-400 dolarów. Użytkownicy chcący cieszyć się z pełnych możliwości technologii wirtualnej rzeczywistości muszą jednak brać pod uwagę także koszt zakupu platformy. Oculus Rift nie będzie przecież samodzielnym urządzeniem, do którego wystarczy dokupić aplikacje lub gry - ważnym elementem pozostaje komputer generujący obraz przekazywany później do gogli. Czekacie na pojawienie się pierwszej konsumenckiej edycji urządzenia od Oculusa?
Powiązane publikacje

Anbernic RG 557 - handheld do gier, który oferuje chip Dimensity 8300, system Android oraz ekran AMOLED
8
Czytniki e-booków z serii BOOX Go 7 mogą stać się także osobistymi notatnikami. Nowości oferują Androida i wsparcie dla rysika
2
Okulary Ray-Ban Meta z funkcjami AI. Tłumaczenia na żywo i integracja z Instagramem dostępne w kolejnych krajach
54
Genesis Nitro 800, Nitro 660 oraz Trit 660 RGB - nowe fotele dla graczy. Regulowane podłokietniki i poduszki Memory Foam
22