SilverStone VT02 - tania obudowa w standardzie Mini-STX
Część z nas lubi wielkie zestawy komputerowe, które jednoznacznie kojarzą się z "zakupem na wypasie". Najwydajniejsze na rynku podzespoły potrzebują porządnego chłodzenia, a to zaś zajmuje sporo miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszyscy mają takie same wymagania. W końcu do prac biurowych, zestawu przeciętnego gracza czy HTPC w salonie starczy zgrabny maluszek. Do tego celu świetnie sprawdzają się standardy microATX czy mini-ITX, ale są i jeszcze mniejsze. Jednym z nich jest Mini-STX, nazywany czasem Intel 5x5. To świetna alternatywa dla małych gotowców jak Intel NUC, bo procesor i RAM (typu SO-DIMM) użytkownik zawsze może zmienić samemu. SilverStone postanowił odświeżyć serię obudów Vital, prezentując zgrabną i tanią konstrukcję dla Mini-STX o oznaczeniu VT02.
Silverstone VT02 wyceniono na 28,90 euro lub 31,50 dolarów, co przekłada się na około 125 złotych. Data debiutu w sklepach pozostaje nieznana.
SilverStone Vital VT02 to obudowa o wymiarach 165 x 73 x 156,5 (szerokość x wysokość x głębokość) milimetrów i wadze 493 gramów. Wykonana została ze stali SECC o grubości 0,6 milimetra oraz czarnego tworzywa sztucznego. W środku z oczywistych względów pomieścimy tylko płyty główne w standardzie Mini-STX (Intel 5x5). W przypadku reszty podzespołów mowa o chłodzeniu procesora o wysokości nie większej niż 46 milimetrów oraz dwóch 2,5-calowych nośnikach danych. Konstrukcja jest zgodna z popularnym standardem montażu typu VESA 75 (MIS-D), więc cały komputerek bez problemu można podwiesić na przykład za monitorem.
SilverStone TP01-M2 - termopady dedykowane dyskom SSD
SilverStone Nitrogon NT08-115XP - cooler dla zestawów SFF
Przedni panel SilverStone Vital VT02 wyposażono w dwa porty USB 3.1 Gen 1 typu C oraz typu A, zestaw złącz audio oraz pionowe, dyskretne podświetlenie LED, które można oczywiście wyłączyć. Litraż na poziomie 1,88 litra zaowocował brakiem miejsc na dodatkowe wentylatory, jednak mimo wszystko konstrukcja jest dość przewiewna. Wszystko to za sprawą licznych otworów po bokach oraz od góry. Obudowę wyceniono na 28,90 euro lub 31,50 dolarów, co przekłada się na około 125 złotych. Jest to atrakcyjna cena jak za tak niszowy produkt, jednak osobiście oczekiwałbym nieco grubszej blachy. Data debiutu w sklepach pozostaje nieznana.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9