be quiet! Pure Base 600 - Premierowy test stylowej obudowy
- SPIS TREŚCI -
- 1 - Tytułem wstępu - be quiet! znowu atakuje
- 2 - be quiet! Pure Base 600 - Wygląd zewnętrzny #1
- 3 - be quiet! Pure Base 600 - Wygląd zewnętrzny #2
- 4 - be quiet! Pure Base 600 - Wnętrze #1
- 5 - be quiet! Pure Base 600 - Wnętrze #2
- 6 - be quiet! Pure Base 600 - Instalacja komponentów
- 7 - Platforma testowa i metodologia pomiarowa
- 8 - be quiet! Pure Base 600 - Testy - Temperatury CPU, GPU i NB
- 9 - Podsumowanie - Tańszy, nie znaczy gorszy!
To prawda - mruknął Puchatek, spoglądając w lustro i klepiąc się po brzuszku - nie liczy się rozmiar... Liczy się puchatość! Chociaż ten prosty, acz piękny cytat idealnie znajduje zastosowanie w przypadku ludzi, to z obudowami jest już zupełnie inaczej. Tutaj z całą pewnością chcemy unikać puchatości, a rozmiar jest często kluczowym atrybutem przy wyborze nowej skrzynki. Trzeba ją zarówno wpasować w otoczenie, jak i dopasować do posiadanych podzespołów. Nierzadko dochodzą osobiste predyspozycje i tak jak ja, człowiek z niemałymi dłońmi, lubuje się w rozwiązaniach typu Full Tower. Jednak dla przeciętnego Kowalskiego, który ani często w komputerze nie grzebie, ani dodatkowych kart rozszerzeń nie stosuje tak wielkie kloce są po prostu zbędne. Do podobnego wniosku musiał dojść niemiecki be quiet!, który do tej pory oferował raczej dość pokaźne konstrukcje. Tym razem jednak producent rozszerza swoją ofertę o stylową, zgrabną i wyciszaną obudowę be quiet! Pure Base 600.
Autor: Przemysław Banasiak
Marki be quiet! nie trzeba przedstawiać nikomu, kto aktywnie śledzi lub śledził rynek IT. Niemiecki producent, który działa na rynku od 2002 roku, zdążył się na dobre zadomowić w wielu komputerach na całym świecie. Pierwotnie Niemcy w swojej ofercie posiadali same zasilacze, których cechą charakterystyczną była wysoka kultura pracy. W okolicach 2008 roku powiększyli portfolio o równie ciche wentylatory oraz chłodzenia dla procesorów, by w 2014 roku wreszcie uderzyć w segment obudów. Atak był nagły i wyjątkowy – marka należąca do firmy Listan zdecydowała się zaprezentować dużą, bogatą w funkcje i drogą obudowę be quiet! Silent Base 800. Następnie nieco spuszczono z tonu modelem Silent Base 600, by potem znowu postawić poprzeczkę bardzo wysoko za pomocą Dark Base Pro 900. Wszystkie zostały ciepło przyjęte zarówno przez redakcje, jak i użytkowników końcowych. Sukcesu upatrywać można w staranności wykonania, wysokiej funkcjonalności oraz oryginalnej, acz stonowanej stylistyce. Dzisiaj, w premierowym teście, mamy do czynienia z przedstawicielem nowej serii, która zapowiada się na całkiem obiecującą.
be quiet! Pure Base 600 to bardzo zgrabna, elegancka i niewielka obudowa typu Mid Tower, która wykonana została ze stali SECC o grubości do 1 milimetra oraz tworzywa sztucznego typu ABS.
Tym razem be quiet! celuje w konstrukcję znacznie zgrabniejszą i co ważne na naszym rynku – przystępniejszą cenową, niż poprzednicy testowani wcześniej na naszych łamach. Nie ma jednak mowy o zwykłym rebrandowym "chińczyku" jakich ostatnimi czasy pojawia się istne zatrzęsienie, a pełnoprawnej, autorskiej konstrukcji. Niemieccy projektanci wyciągnęli co najlepsze ze swoich poprzednich dzieł i dorzucili poprawki zgłaszane przez fanów (chociaż nie brakuje kilku niedociągnięć), co prawdopodobnie pozwoli im dotrzeć do kolejnych odbiorców. Jednak im niżej się schodzi z ceną, tym tłoczniej na rynku oraz trudniej o zachowanie balansu jakości i możliwości. Czy udało im się pogodzić te skrajne wartości? To postaram się przeanalizować na kolejnych stronach artykułu, gdzie rozkładamy be quiet! Pure Base 600 na czynniki pierwsze. Najpierw rzućmy jednak okiem na specyfikację techniczną opisywanej skrzynki.
Specyfikacja obudowy be quiet! Pure Base 600:
- Wymiary: 470 x 492 x 220 milimetrów (W x G x S)
- Waga całkowita: 7,4 kilograma
- Materiały: Stal SECC / Tworzywo ABS
- Obsługiwane formaty: ATX / micro-ATX / mini-ITX
- Maksymalna wysokość coolera CPU: 165 milimetrów
- Maksymalna długość karty graficznej: 280 milimetrów (425 bez klatki na dyski)
- Liczba slotów kart rozszerzeń: 7
- Liczba zatok wewnętrznych 3.5 / 2.5 cala: 3 / 2 + 6
- Liczba zatok zewnętrznych 5.25 cala: 2
- Liczba zatok zewnętrznych 3.5 cala: brak
- Wyjścia na przednim panelu: 2x USB 3.1 Gen1 (USB 3.0) / 2x Audio
System chłodzenia be quiet! Pure Base 600:
- 2x 140 mm lub 3x 120 mm (1x 140 mm Fabrycznie / Front)
- 1x 120 mm (1x 120 mm Fabrycznie / Tył)
- 2x 140 mm lub 3x 120 mm (Góra)
- Filtry przeciw kurzowi (Front / Zasilacz)
be quiet! Pure Base 600 to bardzo zgrabna i niewielka (na tle swojego rodzeństwa) obudowa typu Mid Tower, która wykonana została ze stali SECC o grubości do 1 milimetra oraz tworzywa sztucznego typu ABS. Jej wymiary to 470 x 492 x 220 milimetrów oraz 7,4 kilograma wagi. W środku pomieścimy płyty główne w standardzie ATX, micro-ATX oraz mini-ITX i karty graficzne nie dłuższe niż 280 milimetrów lub 425 milimetrów po demontażu klatki na HDD. Dla wieżowych coolerów procesora przewidziano 165 milimetrów. Zamontujemy tutaj standardowo dwa urządzenia 5,25 cala, trzy dyski talerzowe 3,5 cala oraz do sześciu nośników 2,5 cala. Użytkownikowi oddano całkiem duże pole do popisu jeśli o wentylację wnętrza chodzi – w środku znajdziemy miejsce na aż sześć wentylatorów 140-milimetrowych oraz jeden 120-milimetrowy. Fabrycznie otrzymujemy po jednej jednostce z każdego rodzaju. Klika smaczków zostało ukrytych też w środku, ale o tym za chwilę.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- następna ›
- ostatnia »
- SPIS TREŚCI -
- 1 - Tytułem wstępu - be quiet! znowu atakuje
- 2 - be quiet! Pure Base 600 - Wygląd zewnętrzny #1
- 3 - be quiet! Pure Base 600 - Wygląd zewnętrzny #2
- 4 - be quiet! Pure Base 600 - Wnętrze #1
- 5 - be quiet! Pure Base 600 - Wnętrze #2
- 6 - be quiet! Pure Base 600 - Instalacja komponentów
- 7 - Platforma testowa i metodologia pomiarowa
- 8 - be quiet! Pure Base 600 - Testy - Temperatury CPU, GPU i NB
- 9 - Podsumowanie - Tańszy, nie znaczy gorszy!
Powiązane publikacje

Test obudowy komputerowej Krux Empero - Nowa jakość w ofercie producenta. Przeszklony i rozświetlony dwukomorowy model
41
Test obudowy komputerowej Corsair 3500X - Przeszklona i dobrze wykonana konstrukcja. W rozsądnej cenie, tylko bez wentylatorów
74
Test obudowy komputerowej be quiet! Pure Base 501 DX - Czyli Pure Base 501 Airflow plus dodatkowy wentylator i listwy ARGB
32
Jaka obudowa do komputera? Polecane obudowy komputerowe na luty 2025. Poradnik zakupowy od 200 do 2000 złotych
47