Obudowa BitFenix Shinobi XL - większy brat popularnego Shinobi
Firma BitFenix produkuje stosunkowo niedrogie i dobre obudowy komputerowe, wentylatory oraz typowe akcesoria, jednakże największą popularnością cieszą się te pierwsze. BitFenix Shinobi zadebiutował na rynku w kwietniu 2011 roku i od tamtego czasu doczekał się wielu wersji kolorystycznych oraz konstrukcyjnych (wersja z oknem). Teraz przyszedł czas na poważny lifting i powiększenie, a przynosi nam to model Shinobi XL. Sama nazwa wskazuje na poczynione zmiany, bowiem nowość posiada wymiary full-tower 570 x 245 x 557 mm (wys. x szer. x dług.) i oferuje jeszcze bardziej "zadziorną" stylistykę. Od standardowego modelu różni ją wiele rzeczy, głównie lekko zmieniony front, totalnie przebudowany środek oraz powiększony siatkowany wlot u góry. Panel I/O doczekał się wyposażenia w cztery porty USB 3.0 oraz jeden SuperCharge, czyli zupełną nowość od BitFenixa.
Wspomniany port może dostarczyć aż do 2.5A prądu, dzięki czemu urządzenia podłączane przez USB powinny ładować się dużo szybciej. Obudowę wyposażono w koszyk na dyski FlexCage, który pozwala na dowolną rotację lub nawet demontaż. W standardzie otrzymujemy trzy wentylatory Spectre, jeden 120 mm z tyłu oraz dwa 230 mm u góry i przodu. BitFenix Shinobi w dużej części wykonany jest z plastiku, który posiada specjalną powierzchnię SofTouch zapewniającą matowy wygląd oraz zachowanie czystości dzięki absorbowaniu odcisków palców. "Skrzynka" będzie dostępna w sklepach od marca w sugerowanej cenie 139 euro.
Źródło: BitFenix / TechPowerUP
Powiązane publikacje

Enermax Cirrus Mk1 - stacja robocza z chłodzeniem zanurzeniowym dla nawet czterech kart graficznych GeForce RTX 5090
28
SilverStone FLP02 to retro obudowa z lat 80. kompatybilna z nowoczesnymi GPU i chłodzeniami 360 mm
45
DeepCool CH690 DIGITAL - pojemna obudowa komputerowa z wyświetlaczem i szklanymi panelami
40
SilverStone Crown 04 - zapowiedź przestronnej obudowy typu HTPC, która pomieści chłodzenie cieczą AiO i duże karty graficzne
12