NVIDIA: AI generuje interaktywne wideo bazujące na rzeczywistości
Funkcjonalność sztucznej inteligencji dała się mocno zaobserwować ostatnio także w zakresie generowania obrazu i wideo. Najnowszym na to przykładem jest projekt od NVIDII. Marka opublikowała wczoraj wyniki badań pokazujące, w jaki sposób wizualizacje generowane przez technologię AI można łączyć z tradycyjnym silnikiem gier wideo. Rezultatem jest hybrydowy system graficzny, który może pewnego dnia zostać wykorzystany w grach wideo, filmach i rzeczywistości wirtualnej. "Jest to nowy sposób renderowania treści wideo za pomocą algorytmów deep learning" - powiedział Bryan Catanzaro, wiceprezes NVIDII ds. zastosowań głębokiego uczenia się - "NVIDIA bardzo troszczy się o generowanie grafiki i myśli o tym, jak AI zrewolucjonizuje tę dziedzinę".
NVIDIA opublikowała wczoraj wyniki badań pokazujące, w jaki sposób wizualizacje generowane przez technologię AI można łączyć z tradycyjnym silnikiem gier wideo.
Sztuczna inteligencja NVIDII rekonstuuje fragmenty zdjęć
Wyniki pracy NVIDII nie są może fotorealistyczne i wciąż zawierają zauważalne rozmazywanie widoczne w obrazach generowanych przez sztuczną inteligencję. Nie są też całkowicie nowatorskie, jednak potrafią zrobić wrażenie. Inżynierowie firmy NVIDIA byli w stanie wygenerować interaktywny świat przy pomocy sztucznej inteligencji dzięki systemowi open-source o nazwie pix2pix. W pracy wykorzystano rodzaj sieci neuronowej zwanej generatywną siecią przeciwstawną (GAN). Są one szeroko stosowane w generowaniu obrazów. Ale Nvidia wprowadziła wiele innowacji do tego systemu.
Forbes: co nowego przyniesie sztuczna inteligencja w 2019 roku
Jednym z produktów wspomnianych prac jest pierwsze w historii demo gry z grafiką generowaną właśnie przez AI, a wszystko to pracujące na silniku Unreal Engine 4. Gra to prosty symulator jazdy, w którym gracze poruszają się w obrębie kilku przecznic miejskich wygenerowanych przez AI. Naturalnie nie mogą przy tym opuścić swojego samochodu lub w inny sposób wchodzić w interakcje ze światem. Wersja demonstracyjna jest zasilana za pomocą tylko jednego procesora graficznego - to godne uwagi osiągnięcie, choć należy przyznać, że owe GPU to kosztujący 3000 dolarów Titan V.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4