Nowy materiał z Borderlands 3 ukazuje 14 pierwszych minut gry
Borderlands 3 to jedna z największych tegorocznych premier. Popularny loot-shooter studia Gearbox powraca po pięciu latach (od The Pre-Sequel), a towarzyszy mu duży szum medialny. Gra ukaże się na konsolach obecnej generacji oraz PC, gdzie początkowo dostępna będzie wyłącznie na Epic Games Store. Rozgrywkę z gry ujawniono najpierw na specjalnym wydarzeniu organizowanym przez deweloperów, a następnie dalsze fragmenty prezentowano na kilku streamach oraz targach E3. Osoby, dla których taka ilość materiałów była niewystarczająca, mogą się teraz ucieszyć. Serwis IGN będzie udostępniał nowe nagrania z gameplayem z gry przez cały sierpień. Na pierwszy ogień poszło 14 minut prologu.
Portal IGN rozpoczął miesięczny cykl publikowania materiałów związanych z Borderlands 3. W sieci właśnie pojawił się zapis rozgrywki z pierwszych czternastu minut gry. Czy jest na co czekać?
W opublikowanym przez portal nagraniu możemy między innymi przypatrzyć się interakcjom z naszym kompanem Claptrapem (z głosem nowego aktora, Jima Forondy), dynamicznej walce oraz pierwszej misji zakończonej starciem z bossem. Przy okazji walki, w kilku momentach można zaobserwować system destrukcji otoczenia, choć nadal trudno wywnioskować, w jakim dokładnie stopniu twórcy gry pozwolą na niszczenie otaczających nas elementów. Udostępniony przez IGN zapis rozgrywki pochodzi z kampanii single-player i nie jest opatrzony żadnym komentarzem audio, co pozwoli lepiej się przyjrzeć (i przysłuchać), jak wygląda finalny kod gry.
Gearbox potwierdził przy okazji E3, że przejście głównego wątku fabularnego w Borderlands 3 zajmie 35 godzin, z wyłączeniem aktywności pobocznych. Niedawno producent gry Anthony Nicholson wyjawił również, że trzecia odsłona Borderlands będzie znacznie dłuższa niż poprzedniczka. Nie powinno być to specjalnym zaskoczeniem, zważywszy na to, że będziemy odwiedzać różne planety poza znaną od części pierwszej Pandorą. Borderlands 3 zadebiutuje 13 września na Epic Games Store na PC oraz PS4 i Xbox One. Twórcom gry bardzo zależy na wprowadzeniu rozgrywki międzyplatformowej, chociaż nie będzie ona dostępna na premierę. Zanim nastąpi premiera gry, IGN przez cały sierpień będzie udostępniać cotygodniowo około trzy nowe nagrania z rozgrywką.
Powiązane publikacje

Wiedźmin 4 - CD Projekt RED przygotowuje fanów na długie czekanie na premierę i omawia kilka kwestii związanych z grą
48
Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 – twórcy przesuwają datę premiery. Gra jest prawie gotowa, ale chcą ją jeszcze dopracować
10
Monster Hunter Wilds - Capcom przygotowuje duże aktualizacje do popularnego tytułu. Podano szczegóły i daty
6
The First Berserker: Khazan - gra akcji z elementami souls-like z bardzo dobrymi pierwszymi ocenami graczy i recenzentów
9