Nowy headset VR od LG o 6 kamerach i mocno rozwiniętej haptyce
Marka LG od lat inwestuje w technologię VR. Firma wypuściła kilka zestawów okularów do rzeczywistości wirtualnej: w 2016 roku firma wydała 360 VR, ale nie odniosły one wielkiego sukcesu. Następnie poszukiwano współpracy z Valve, ale prototyp kolejnego headsetu nigdy nie został oficjalnie wprowadzony. W międzyczasie firma LG znalazła partnera w Google. Na początku tego roku obie firmy pokazały prototyp headsetu VR o wysokiej rozdzielczości. Niedawno opublikowany patent pokazuje, że firma LG bada także możliwości dodania do urządzenia technologii haptycznej. Firma LG Electronics złożyła bowiem patent o nazwie "Mobile terminal and control method therefor". Chodzi dokładnie o nowy headset VR wyposażony w 6 kamer i wspomnianą haptyczność.
LG rusza z nowym headsetem VR, który będzie wyposażony w 6 kamer oraz technologię haptyczną, pozwalającą "poczuć" przedmioty istniejące tylko w wirtualnej rzeczywistości.
Ekrany grafenowe idealne do VR. Odświeżanie 400 Hz i 2500 ppi
Dzięki tak dużej ilości kamer w headsecie, urządzenie będzie mogło dokładnie wykryć w przestrzeni wirtualnej dłoń użytkownika. Korzystając z wielu kamer, dłoń będzie można obserwować z różnych perspektyw w pełnym 3D. Kiedy dłoń wchodzi w kontakt z wirtualnym obiektem, zostaje wydany dotykowy sygnał sprzężenia zwrotnego co w praktyce oznacza, że będziemy w stanie namacalnie poczuć przedmiot wirtualny. Opatentowany headset do rzeczywistości wirtualnej firmy LG to sześć kamer umieszczonych w parach po lewej i prawej stronie urządzenia, a także w jego centrum.
Lenovo uzyskało licencje na headset VR od Sony
Czujniki haptyczne używane są już dziś między innymi, w ekranach dotykowych smartfonów i kontrolerów gier. Jest to technologia wykorzystująca mechaniczne komunikowanie się z użytkownikami poprzez zmysł dotyku przy użyciu zmieniających się sił, wibracji i ruchów. W świecie technologii wirtualnej istnieją już tak zwane rękawice haptyczne, które umożliwiają zobaczenie naszych rąk w wirtualnym świecie bez konieczności wyposażania headsetów w kamery i dostarczają przy tym odczuć haptycznych. Dzięki opatentowanemu zestawowi od LG nie ma potrzeby noszenia ani takich rękawic, ani innych czujników na ciele.
Powiązane publikacje

Gogle VR Pimax Dream Air SE to smukłe i niezwykle lekkie gogle wyposażone w wysokiej klasy ekrany Micro-OLED
17
Słuchawki SomniBuds wykorzystują technologię SomniMat do bezprzewodowego przesyłania energii i dźwięku
12
Apple Watch Series 11 oficjalnie zapowiedziany wraz z modelami Watch Ultra 3 i Watch SE. Premierę dopełniają AirPods Pro 3
26
Notatnik reMarkable Paper Pro Move debiutuje. Nowość oferuje 7,3-calowy, kolorowy ekran E Ink, rysik i długi czas pracy
13