Lenovo Yoga 720 - nowa hybryda oficjalnie wchodzi do Polski
Lenovo zdecydowanie przoduje w stawce producentów, którzy najczęściej prezentują kolejne generacje urządzeń konwertowalnych 2w1. Jedną z najbardziej znanych serii tychże ultrabooków to linia YOGA, która oferuje przynajmniej kilkanaście różnych urządzeń. Można by powiedzieć, że każdy kto szuka czegoś dla siebie, na pewno znajdzie to w portfolio firmy Lenovo. Kilka miesięcy temu oficjalnie producent zapowiedział wprowadzenie na rynek urządzeń konwertowalnych Lenovo Yoga 720-13 oraz Lenovo Yoga 720-15. Ten pierwszy wariant z 13,3" ekranem właśnie trafił do polskich sklepów. Trzeba przyznać, że cenowo wypadają nie najgorzej, przynajmniej w porównaniu do konkurencji. Co oferuje Yoga 720? Procesory Intel Kaby Lake-U, dyski SSD PCIe, fabrycznie zainstalowany system Windows 10, bardzo cienkie ramki wokół ekranu i możliwość obrócenia ekranu o kąt 360 stopni.
Lenovo Yoga 720-13 z procesorem Intel Core i5-7200U kosztuje w Polsce 3999 złotych. Wariant z procesorem Intel Core i7-7500U wyceniony z kolei został na kwotę 4399 złotych.
Nowe urządzenia hybrydowe ze stacji Lenovo mogą się pochwalić bardzo cienkimi ramkami wokół ekranu. Rozwiązanie to znalazło się już m.in. w Dellach XPS 13 (również urządzeniach konwertowalnych z tej rodziny) czy w ultrabooku ASUS Zenbook UX410 oraz UX430. Nic dziwnego, że kolejni producenci wprowadzają to rozwiązanie, skoro wizualnie prezentuje się fenomenalnie. Skutkiem jest także zmniejszenie rozmiarów całego laptopa, przez co zajmuje mniej miejsca i dodatkowo waży nieco mniej. Lenovo Yoga 720-13 sprzedawana jest w trzech wersjach kolorystycznych: miedzianym, szarym oraz platynowym, które prezentują się elegancko. Sama obudowa jest wykonana z aluminium, co dodatkowo pozytywnie wpływa na jakość wykonania sprzętu.
Pod względem specyfikacji mamy do czynienia z typowym przedstawicielem urządzeń hybrydowych. Lenovo wykorzystało najnowsze procesory Intela z rodziny Kaby Lake-U. Lenovo Yoga 720-13 posiada na pokładzie jednostki Intel Core i5-7200U oraz Intel Core i7-7500U. Wszystkie aktualnie dostępne wersje ultrabooka sprzedawane są z 8 GB pamięci RAM DDR4 o taktowaniu 2133 MHz. Niedługo powinny pojawić się także warianty z 16 GB RAM, niestety użytkownik nie ma możliwości samodzielnej rozbudowy RAM, ponieważ ten jest wlutowany w płytę główną. Za magazynowanie danych odpowiada wymienny dysk SSD PCIe na złączu M.2 i pojemności do maksymalnie 1 TB. Za chłodzenie procesora z kolei odpowiada system składający się z dwóch wentylatorów, dwóch radiatorów oraz dwóch heatpipe'ów. Nie powinno więc być większych problemów z temperaturami CPU, a dedykowanej karty wewnątrz nie ma.
Lenovo Yoga 720-13 wyposażono w błyszczący i dotykowy ekran IPS o przekątnej 13,3" oraz rozdzielczości 1920x1080 pikseli lub 3840x2160 pikseli w zależności od wersji. Dość skromnie prezentuje się ilość udostępnionych złączy. Na pokładzie laptopa znajdziemy jeden pełny port USB 3.0, dwa USB 3.1 typu C w tym jeden zgodny z interfejsem Thunderbolt 3. Oprócz tego znajdują się jeszcze odpowiednio: złącze audio jack 3,5 mm, przycisk OneKey Recovery oraz włącznik urządzenia. Lenovo Yoga 720-13 posiada także wbudowany akumulator o pojemności 48 Wh, który wytrzymuje przez całkiem długi czas. Przy przeglądaniu Internetu laptop jest w stanie pracować z dala od zasilania przez blisko 9 godzin. To bardzo dobry rezultat. Notebook waży 1,3 kg, wliczając w to zamontowany akumulator. Sprzęt sprzedawany jest z zainstalowanym systemem Windows 10 Home 64-bit.
Powiązane publikacje

Do serii Dell 16 Plus trafiły laptopy z układami AMD z rodziny Krackan Point. Architektura Zen 5 zamknięta w smukłej konstrukcji
4
HP zapłaci miliony za oszukiwanie klientów. Wodoodporne klawiatury okazały się fikcją. Które modele objęto pozwem?
26
Microsoft Surface Laptop 7 AI z procesorami ARM Snapdragon X Elite zostały oznaczone jako często zwracane
25
Nowe laptopy od Hyperbook oferują chłodzenie wodne, układ NVIDIA GeForce RTX 5090 i nawet 192 GB RAM DDR5
40