Modecom Volcano Space APEX ARGB - obudowa z wyższej półki. Przeszklona konstrukcja i zestaw 140 mm wentylatorów
Już wkrótce na sklepowych półkach zagości flagowy model marki Volcano - obudowa Volcano Space APEX ARGB. Nie jest ona zwykłą ewolucją od czasów premiery udanej konstrukcji Volcano Amirani, ale zupełnie nowym spojrzeniem na świat gamingu. Znajdują się tu nie tylko nowe rozwiązania estetyczne, lecz również będące odpowiedzią na świeże trendy technologiczne, jak możliwość zamontowania płyty głównej z odwróconymi złączami. W gąszczu zalet nie zapomniano o dobrym obiegu powietrza, bo w końcu solidna obudowa powinna charakteryzować się optymalnymi rozwiązaniami dla nowoczesnego i wydajnego komputera.
Volcano Space APEX ARGB to obudowa w której komputer poczuje się jak ryba w wodzie. Biała wersja kosztuje 599 złotych, czarna 589 złotych.
Już na pierwszy rzut oka widać, że przeszklona konstrukcja ma na celu w jak najlepszym stopniu wyeksponować zainstalowane komponenty. Nie to jednak jest tu najważniejsze, a projekt ścianki montażowej płyty głównej. Obudowa Volcano Space APEX ARGB przystosowana jest do montażu płyt z niestandardowym umiejscowieniem gniazd na laminacie, czyli tam gdzie złącza zostały przeniesione z awersu na rewers płyty głównej. W pełni przetestowana została kompatybilność z płytą główną MSI Project Zero oraz ASUS B760M-BTF WIFI D4, a układ ścianki montażowej płyty głównej jest na tyle uniwersalny, że będzie pasować i do innych modeli płyt z odwróconymi złączami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamontować znane i popularne modele płyt głównych. Tu już wybór należy tylko do użytkownika. Obudowa umożliwia montaż klasycznych płyt w rozmiarze ATX, zatem konstrukcja nie ogranicza użytkownika w wyborze modeli.
Chłodna praca komponentów jest najważniejsza. Fabrycznie zainstalowano więc wentylatory ARGB (3 x 140 mm na panelu bocznym oraz 1 x 140 mm z tyłu) zapewniają dobry przepływ powietrza skutecznie chłodząc pracę karty graficznej i procesora. Ale to nie wszystkie możliwości konfiguracji, ponieważ na panelu górnym można zainstalować dodatkowo 3 wentylatory 120 mm lub 2 x 140 mm. Co więcej, na dole obudowy tuż przy panelu frontowym jest miejsce na jeszcze jeden 120 mm lub 140 mm wentylator. W tunelu zasilacza zamontowano kontroler obsługujący 9 wentylatorów. Fani chłodzenia wodnego również się tu odnajdą. Na górze jest miejsce na chłodnice do 360 mm. Taka sama wielkość chłodnicy zmieści się również w miejsce fabrycznie zainstalowanych wentylatorów na ściance montażowej płyty głównej. Z tyłu z kolei jest miejsce na chłodnicę do 140 mm.
Czasy, gdy trzeba było odkręcać panele już dawno minęły. W obudowie Volcano Space APEX ARGB użytkownik otrzymuje rozwiązania przyjemne i proste, aby z łatwością złożyć wymarzony komputer. Wszystkie panele zamontowane są na zatrzaski – nie potrzebna żadnych narzędzi, aby zdjąć panel i wygodnie zainstalować komponenty lub przeczyścić wnętrze. Panel z wejściami USB / audio można skonfigurować według własnego życzenia – może być zainstalowany z boku lub na froncie obudowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy otrzymują jeszcze lepsze możliwości aranżacji komputera. Na panelu znajdują się dwa złącza USB 3.0 oraz jedno złącze USB-C. Natomiast wejście na mikrofon i słuchawki umiejscowione zostało w gnieździe combo.
Jak przystało na konstrukcję obudowy do jednostek gamingowych, wewnątrz zastosowano gumowe przepusty na poziomie tunelu zasilacza. Mają one za zadanie zabezpieczyć przewody przed ich uszkodzeniem – zwłaszcza przewodu zasilającego kartę graficzną. Na plecach tacki płyty głównej w części serwisowej komputera dostępne są organizery przewodów na rzep, aby w jak najlepszy sposób móc je uporządkować. Volcano Space APEX ARGB wyposażone zostało również w filtry przeciwkurzowe na spodzie obudowy i panelu górnym. Śledzie zaślepek kart PCIe są odkręcane, a konstrukcja ramki na sloty PCIe umożliwia pionowy montaż kart graficznych.
Producent nie zapomniał o drobnych, ale jakże miłych dodatkach. W środku kartonowego pudełka znajduje się dedykowana ściereczka z miękkiego materiału z logo Volcano do czyszczenia szklanych paneli. Dodatkowo w zestawie jest jeszcze śrubokręt i podpórka pod GPU. A wszystkie śrubki do obudowy spakowane zostały w dedykowanym pudełeczku. Obudowa dostępna jest dwóch wersjach kolorystycznych: w modnej bieli oraz w eleganckiej czerni. Pierwsze egzemplarze powinny być dostępne już 21 lutego 2024 roku, natomiast na stronie www.volcanogaming.pl można składać zamówienia w ramach przedpremiery. Za białą wersję zapłacimy 599 złotych, natomiast czarna wyceniona została na 589 złotych.
Powiązane publikacje

MSI uruchomiło swój sklep internetowy. Laptopy i sprzęt komputerowy już dostępny - zgarnij rabaty
1
MSI Commercial 14H - energooszczędny laptop MSI dla biznesu z procesorem Intel Core i technologią vPro
0
Hyperbook spełni Twoje marzenia zamknięte w nowoczesnym laptopie i oferuje personalizację na miarę sztuki
2
MSI Ultra Połączenie Nowej Ery. Kup wybrane produkty MSI i zgarnij kody Steam
1