Microsoft uruchomił w Polsce pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej region przetwarzania danych w chmurze
Technologie chmurowe to bez wątpienia bardzo perspektywiczny segment rynku. Są bardzo odporne nawet na gorszą koniunkturę, z którą mamy ostatnio do czynienia w branży. Nic zatem dziwnego, że Microsoft kontynuuje ekspansję w tym zakresie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w Polsce wystartował pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej region przetwarzania danych w chmurze. Zastosowane rozwiązania są najnowocześniejszymi w branży.
Microsoft otworzył w Polsce region przetwarzania danych w chmurze. Z wchodzących w jego skład centrów danych będą korzystać między innymi usługi Microsoft Azure, Microsoft 365 czy Dynamics 365.
Microsoft może opracować specjalny tryb Windowsa 11 dostosowany pod przenośne konsole tj. Steam Deck
W skład regionu wchodzą trzy lokalizacje usytuowane na terenie naszego kraju. Wszystkie znajdują się w okolicach Warszawy i każda składa się z jednego lub kilku centrów danych z niezależnym zasilaniem, chłodzeniem i dostępem do sieci. Jak przekonuje Microsoft, przy tworzeniu regionu zastosowano najnowocześniejsze technologie o najwyższych standardach bezpieczeństwa i prywatności. Cały projekt jest w pełni zgodny z obowiązującymi w Polsce regulacjami dotyczącymi masowego przechowywania danych.
Microsoft 365 Copilot - zestaw funkcji opartych na AI, które zrewolucjonizują sposób korzystania z pakietów biurowych
Uruchomienie przedsięwzięcia to odpowiedź na wzrastającą popularność tego typu usług. Ma zaspokoić zapotrzebowanie na bardzo wydajną moc obliczeniową i szybki dostęp do danych dla klientów z naszego regionu geograficznego. Projekt jest istotnym wkładem w rozwój cyfryzacji polskich przedsiębiorstw, gospodarki i całego społeczeństwa. Microsoft podkreśla także, że dzięki otwarciu centrów danych dojdzie do zwiększenia stabilności polskiej gospodarki w niepewnej sytuacji geopolitycznej tej części Europy. To oczywiście także nowe miejsca pracy, zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw korzystających z usług Microsoftu oraz znaczenie prestiżowe dla naszego kraju.
Windows 12 - pojawiły się nieoficjalne informacje na temat nowego systemu Microsoftu. Na jakie zmiany można liczyć?
Przedsięwzięcie oznacza integrację Polski z globalnym ekosystemem firmy z Redmond. Z rozwiązania będą korzystać takie usługi, jak Microsoft Azure, Microsoft 365, Dynamics 365 czy Power Platform. Od momentu ogłoszenia inwestycji w 2020 roku przeszkolonych zostało 430 tys. specjalistów IT, przedstawicieli biznesu, partnerów i studentów, którzy podejmą pracę w zawodach powiązanych z rozwiązaniami chmurowymi. Oczywiście nie wszyscy trafią do centrów Microsoftu, ale zapotrzebowanie na tego typu specjalistów stale rośnie. Według firmy badawczej IDC Research, uruchomiony w Polsce region będzie odpowiadał do 2026 roku za 16,5% nowych przychodów z tego typu usług, co przekłada się na około 45,7 mld dolarów.
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
28
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
35
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
72