Microsoft Surface Book 2 doczekał się odświeżonej specyfikacji
Microsoft Surface Book 2 to ostatni laptop konwertowalny (nie licząc specyficznego Surface'a Pro, który sprzedawany jest bez klawiatury) jaki został oficjalnie ogłoszony przez Microsoft. Jego premiera miała miejsce jesienią 2017 roku, a więc minęło już dobre 1,5 roku od wprowadzenia do sprzedaży. Do tej pory firma nie zdecydowała się na zaprezentowanie jego następcy, zamiast tego skupiając uwagę na modelach Surface Pro 6 oraz Surface Laptop 2. Dość nieoczekiwanie jednak zdecydowano się na odświeżenie 13-calowej wersji Surface Book 2 (w sprzedaży jest także wariant z ekranem 15"). Microsoft zdecydował się na pewne modyfikacje, głównie w kontekście dobranych procesorów. Zamiast starych, dwurdzeniowych jednostek dostaniemy nowsze, 4-rdzeniowe układy.
Microsoft dość nieoczekiwanie odświeżył 13-calowe urządzenie hybrydowe Surface Book 2. Sprzęt doczeka się mocniejszego procesora.
Wydany w październiku 2017 roku Microsoft Surface Book 2 otrzymał dwa główne warianty różniące się przekątną ekranu. Jeden posiadał matrycę o przekątnej 13,5 cala, drugi z kolei 15 cali. To właśnie ten pierwszy doczekał się właśnie odświeżenia. W przypadku większego modelu nie zdecydowano się na to ze względu na fakt, że od początku piętnastka posiadała niskonapięciowe, 4-rdzeniowe układy Intel Kaby Lake Refresh. Trzynastka z kolei została wyposażona w starszy, dwurdzeniowy i czterowątkowy procesory Intel Core i5-7300U. Microsoft zdecydował się wymienić stary układ na nowszy (ale nie najnowszy) Core i5-8350U, wyposażony już w cztery rdzenie oraz osiem wątków. Wymieniono w ten sposób również zintegrowany układ graficzny - z Intel HD Graphics 620 na Intel UHD Graphics 620.
Ekran to w dalszym ciągu 13,5" PixelSense o proporcjach 3:2 oraz rozdzielczości 3000x2000 pikseli. CPU będzie wspomagane przez maksymalnie 16 GB RAM LPDDR3 o taktowaniu 1866 MHz. Za magazynowanie danych odpowiadać będzie pojedynczy dysk SSD PCIe NVMe o pojemności od 256 GB do maksymalnie 1 TB. Jeśli chodzi o zastosowane złącza, to tutaj użytkownik otrzymuje do dyspozycji m.in. 2x USB 3.1 typu A Gen.1, 1x USB 3.1 typu C, 2x Surface Connect, 1x czytnik kart pamięci SD oraz 1x audio jack 3,5 mm. Producent wprowadzając nowszą wersję swojej hybrydy pozostawił cenę na identycznym poziomie, wynoszącym 7599 złotych. Oczywiście nadal jest to stanowczo zbyt wysoka kwota, ale teraz przynajmniej wygląda to choć odrobinę lepiej niż wcześniej.
Powiązane publikacje

HP zapłaci miliony za oszukiwanie klientów. Wodoodporne klawiatury okazały się fikcją. Które modele objęto pozwem?
26
Microsoft Surface Laptop 7 AI z procesorami ARM Snapdragon X Elite zostały oznaczone jako często zwracane
25
Nowe laptopy od Hyperbook oferują chłodzenie wodne, układ NVIDIA GeForce RTX 5090 i nawet 192 GB RAM DDR5
40
Kolejny laptop z rozwijanym ekranem. Tym razem jednak rozwiązanie może się okazać praktyczniejsze
23