Microsoft osiągnął wartość rynkową wynoszącą bilion dolarów
Microsoft stale się rozwija. Osiągnięcie bln dolarów wartości rynkowej było tylko formalnością, którą analitycy przewidywali już przeszło 12 miesięcy temu. W handlu odbywającym się po godzinach zamknięcia giełdy papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych spółka wreszcie sięgnęła tego pułapu. Głównym powodem tego stanu rzeczy były wyższe niż zakładane przez analityków zyski operacyjne korporacji w pierwszym kwartale 2019 roku. Microsoft działa dziś na wielu płaszczyznach, od produkcji sprzętu komputerowego, konsol do gier i oprogramowania do nich, poprzez tworzenie infrastruktury sieciowej dla własnych usług oraz licznych klientów biznesowych. W maju 2018 roku tymczasowo dokonało tego m.in. Apple.
Przy obecnej cenie akcji wynoszącej 130,50 dolarów Microsoft ponownie stał się najdroższą spółką giełdową na świecie.
Microsoft odnosi sukcesy we wszystkich swoich obszarach działalności, a każda z jego 5 spółek odnotowuje dwucyfrowy wskaźnik wzrostu. Rok temu Keith Weiss z banku Stanleya przewidziała to wydarzenie. „Silne pozycjonowanie w celu zwiększenia popularności usług chmurowych, stworzenie nowych kanałów dystrybucji, zapewnienie sobie większej bazy klientów, a także zoptymalizowanie marż za korzystanie z usług firmy może pozwolić jej na osiągnięcie 50 mld USD zysku operacyjnego i wartości rynkowej na poziomie bln dolarów".
Microsoft: wiele niepowodzeń firmy wynikiem złego zarządzania
Przy obecnej cenie akcji wynoszącej 130,50 dolarów Microsoft ponownie stał się najdroższą spółką giełdową na giełdzie amerykańskiej. „Przodujące organizacje wszystkich rozmiarów z każdej branży mają zaufanie do chmury Microsoftu” - przekazał dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella. „Coraz prężniej rozwijamy nasze innowacje w obrębie chmury obliczeniowej, tak aby nasi klienci mogli zbudować swój potencjał związany z cyfryzacją świata, który jest potrzebny do zachowania konkurencyjności na rynku” - czytamy w oświadczeniu.
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
31
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
40
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
44