Lockdown w Shenzhen – COVID-19 znów w natarciu. Zanosi się na kolejne problemy z łańcuchami dostaw
Kiedy na horyzoncie pojawiła się wojna za naszą wschodnią granicą, światowa uwaga z koronawirusa przeniosła się właśnie na ów konflikt. Niestety konflikt zbrojny nie sprawił, że COVID-19 zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i okazuje się, że wciąż wyłącza z życia całe firmy. Ma to aktualnie miejsce m.in. w przypadku fabryk Foxconna, ulokowanych w Shenzhen. Jak informują chińskie władze, miasto boryka się z największą falą koronawirusa od początku pandemii pod koniec 2019 roku. W Shenzhen zawieszono ponadto usługi transportu publicznego oraz restauracje.
Chińskie Shenzhen boryka się z największą falą koronawirusa od początku pandemii pod koniec 2019 roku. Trwający lockdown bezsprzecznie spowoduje dodatkowe problemy w łańcuchach dostaw.
Niedobór komponentów PC zacznie się zmniejszać dopiero w drugim kwartale 2022 roku - mówi prezes Foxconn
W Shenzhen znajduje się ponad 30 tajwańskich firm. Jak się okazuje, wszystkie z nich, łącznie ze wspomnianym już Foxconnem, poinformowały o tymczasowym wstrzymaniu produkcji. Blokada ta ma potrwać sześć dni. Wydaje się, że to niewiele, ale eksperci już ostrzegają - obecny lockdown spotęguje i tak trwające już zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw, które przyczyniły się wzrostu inflacji zarówno w Europie jak i w USA.
Kolejny duży producent rezygnuje z fizycznej obecności na targach CES 2022. Powodem obawa związana z pandemią COVID-19
Decyzja o zamknięciu miasta miała zostać spowodowana odnotowaniem wśród mieszkańców Shenzhen 66 nowych przypadków infekcji koronawirusem (łącznie 400 od początku marca). Lockdown zarządzono zgodnie z polityką sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin, Xi Jinpinga, który wobec koronawirusa stosuje zasadę "zero tolerancji". Ma ona mianowicie dusić w zarodku wszelkie zalążki ognisk wirusa, które mogłyby się następnie rozprzestrzenić.
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
28
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
36
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
72