Lian Li Q58 - Niewielka obudowa typu Small Form Factor, która posiada panel boczny wykonany z hartowanego szkła i siatki mesh
Ile osób, tyle różnych preferencji. Trudno jednak odmówić małym zestawom komputerowym uroku oraz praktyczności - zwłaszcza jeśli komputer jest często przenoszony lub ktoś ma mało miejsca w domu. Nic więc dziwnego, że w ostatnich kilkunastu miesiącach możemy podziwiać rozkwit rynku Small Form Factor, zwłaszcza gdy mowa o obudowach komputerowych. Dzisiaj przyjrzymy się najnowszej propozycji od Lian Li. Model Q58 kusi zastosowaniem aluminium, miejscem na zasilacze ATX oraz wyjątkowym odchylanym panelem bocznym, który składa się zarówno z tafli hartowanego szkła, jak i metalowej siatki. Nie zabrakło też opcjonalnych dodatków w postaci paska RGB LED czy całkowicie meshowego boku.
Lian Li Q58 zadebiutuje w europejskich sklepach pod koniec września. Sugerowane ceny ustalono na poziomie od około 549 do 730 złotych.
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na sierpień 2021
Lian Li Q58 to obudowa o wymiarach 342 x 170 x 250 (głębokość x szerokość x wysokość) milimetrów, która wykonana została z aluminium o grubości 1 milimetra (panele zewnętrzne), stali SPCC (szkielet) oraz hartowanego szkła o grubości 3 milimetrów (panel boczny). W środku użytkownik może zainstalować płyty główne w formacie Mini ITX, chłodzenia procesora o wysokości do 67 milimetrów, karty graficzne o długości 320 milimetrów oraz zasilacze SFX, SFX-L lub ATX (w tym przypadku ograniczona zostaje przestrzeń dla HDD/SSD oraz wentylatorów). Dla nośników danych przewidziano cztery miejsca 2,5" bądź trzy miejsca 2,5" i jedno 3,5".
Lian Li Uni Fan SL120 - Część wentylatorów wyprodukowana w 2020 i 2021 roku jest wadliwa. Producent rozpoczyna proces wymiany
Panel I/O znajduje się z przodu obudowy i gości jedno USB 3.2 Gen 2 typu C, jedno USB 3.2 Gen 1 typu A, złącze audio typu combo oraz przycisk Power. Jeśli chodzi o wentylację to zamontujemy tutaj do trzech wentylatorów - dwa 140- lub 120-milimetrowe na górze i jeden 120-milimetrowy na dole obudowy albo odpowiadające im radiatory od AiO/LC. Fabrycznie użytkownik nie dostaje "żadnego" śmigła, acz nie zapomniano o zestawie filtrów przeciwkurzowych i riserze PCIe dla karty graficznej. Lian Li Q58 pojawi się w sklepach pod koniec tego miesiąca. Obudowa dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej bądź białej oraz w wariancie z riserem PCI Express w standardzie 3.0 lub 4.0. Sugerowane ceny w Europie wyglądają następująco:
- Lian Li Q58X4 (Czarna, riser PCIe 4.0) - 149 euro, czyli około 685 złotych
- Lian Li Q58X3 (Czarna, riser PCIe 3.0) - 119 euro, czyli około 549 złotych
- Lian Li Q58W4 (Biała, riser PCIe 4.0) - 159 euro, czyli około 730 złotych
- Lian Li Q58W3 (Biała, riser PCIe 3.0) - 129 euro, czyli około 595 złotych
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9