LG przerzuci wielką część produkcji smartfonów na partnerów ODM
Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale część smartfonów LG nie jest produkowana przez firmę, lecz przez partnerów ODM, działających na jej zlecenie. W 2018 roku urządzenia te stanowiły 10 proc. wszystkich smartfonów LG, w 2019 roku było to aż 30 proc., a w 2020 roku doszliśmy do 60 proc. Według najnowszego raportu z Korei zadowolone z pracy zewnętrznych podmiotów LG zamierza zacieśnić z nimi współpracę, oddając w ich ręce niemal cały proces produkcji telefonów z portfolio. Co ciekawe, będzie dotyczyć to również modelu Velvet. Uchowają się najpewniej jedynie nadchodzący flagowiec LG Rainbow oraz składany smartfon o kryptonimie B Project. Oszczędność ta raczej nie przełoży się na ceny.
W przyszłym roku LG odda część produkcji smartfonów w ręce partnerów ODM. Wyjątkami będą flagowce oraz urządzenia z elastycznymi ekranami.
Test smartfona LG Velvet - jednorazowy wyskok czy nowy rozdział?
Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom prosto z Korei, w 2021 roku LG przeniesie ponad 70 proc. produkcji smartfonów na barki partnerów ODM. Ci będą działali tak jak dotychczas, czyli zgodnie ze ścisłymi wytycznymi producenta. Obecnymi partnerami LG są Wingtech, Huaqin i Longcheer w Chinach i to właśnie nim koncern powierzy wspomniane prace. Oznacza to więc, że zarówno następcy LG Q92, LG Stylo, jak i LG Velvet nie będą już „składane” przez firmę macierzystą. Jak zapewne zauważyliście, z przecieku dowiadujemy się również tego, że ostatni z wymienionych smartfonów odniósł w tym roku niebywały sukces i pojawienie się następcy, jest pewniakiem.
Premiera LG Wing 5G - dwa ekrany w niespotykanej konfiguracji
Tak jak już wspomniałem, LG przygotowuje na przyszły rok również nowego flagowca o nazwie kodowej Rainbow oraz składany, a w zasadzie rolowany smartfon nazywany B Project. Druga z rzeczonych nowości to kolejna odsłona innowacyjnej serii Explorer Project, do której zalicza się tegoroczny LG Wing. Obydwa sprzęty zostaną wyprodukowane przez producenta, który w tym roku wprowadził na rynek aż 26 milionów egzemplarzy smartfonów. Rok 2021 oznacza zwiększenie produkcji do aż 30 milionów sztuk.
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
21
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10