LG patentuje składanego smartfona z trzema wyświetlaczami
Wszystko wskazuje, że składane ekrany w smartfonach będą kolejną rewolucją. Po pojawieniu się telefonów z podwójnymi aparatami fotograficznymi czy cienkimi ramkami wokół wyświetlaczy, przyszedł moment na kolejne zmiany. Od długiego czasu w sieci pojawiają się doniesienia o rychłej premierze Samsunga Galaxy X, który miał być pierwszym telefonem ze składanym wyświetlaczem. Jednak koreański gigant został wyprzedzony przez ZTE, które wraz z premierą Axon M zapoczątkowało nowy trend., chociaż w jego przypadku ciężko mówić o rewolucji, bowiem ekrany oddzielone są dość sporą ramką. Jak się okazuje, nad składanym smartfonem pracuje również LG, czyli jakby nie patrzeć jeden z największych konkurentów Samsunga na wielu rynkach. Firma pragnie pójść nawet krok dalej niż konkurencja i stworzyć telefon wyposażony w trzy wyświetlacze.
Do sieci trafiły właśnie zdjęcia szkicu, na którym widoczny jest smartfon z trzema wyświetlaczami. Nad takim rozwiązaniem pracuje LG, które nie ma zamiaru przespać nadchodzącej na rynku telefonów rewolucji.
Składanego Samsung Galaxy X zobaczymy już w 2018 roku?
Jak się okazuje, wniosek patentowy został złożony przez LG w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w 2014 roku. Jednak przedstawiciele firmy musieli uzbroić się w cierpliwość na całe trzy lata, ponieważ aplikacja doczekała się akceptacji dopiero w listopadzie zeszłego roku. Jak możecie zobaczyć na załączonych szkicach, jasno wynika, że możemy się doczekać prawdziwej rewolucji w świecie smartfonów. Jeśli kiedyś doczekamy się premiery takiego urządzenia, to będzie to prawdziwa sensacja. Środkowy wyświetlacz będzie z pewnością pełnił rolę ekranu głównego i to właśnie w jego górnej części znalazło się miejsce dla aparatu oraz głośnika. Na dole natomiast bardzo dobrze widoczny jest fizyczny przycisk Home. Jeśli dobrze się przyjrzeć, to jedna z części ekranu chowa się z tyłu smartfona, podczas gdy prawa po złożeniu schowa się pod lewą. Możliwe oczywiście miałoby być rozłożenie ich w jeden, dzięki czemu otrzymalibyśmy bardzo dużą powierzchnię roboczą.
ZTE Axon M - premiera składanego smartfona z dwoma ekranami
Dzięki zastosowaniu trzech wyświetlaczy mielibyśmy możliwość zwiększonej wielozadaniowości. Wszystkie z zastosowanych wyświetlaczy byłyby oczywiście dotykowe. Na pierwszy rzut oka, rozwiązanie zaproponowane przez LG wydaje się być naprawdę dobre, jednak wraz z nim pojawia się również wiele pytań. Przy obecnej modzie na ciągłe odchudzanie smartfonów, znalazłoby się miejsce dla telefonu, który przy takiej konstrukcji musiałby mieć zwiększoną grubość, która zapewne wyniosłaby więcej niż 2 centymetry. Oprócz tego, mam wątpliwości odnośnie trwałości łączeń między wyświetlaczami. Oczywiście, nie powinniśmy się spodziewać, że smartfon ten będzie miał premierę w najbliższym czasie. Pozostaje jak na razie korzystanie z rozwiązania, zaproponowanego przez ZTE, chociaż nadal jest ono dalekie od jakiegokolwiek ideału. Czy jednak składane smartfony to rozwiązanie, którego użytkownicy potrzebują? Czy nie lepiej byłoby stworzyć nowe rodzaje akumulatorów, dzięki którym urządzenia wytrzymywałyby dłużej na jednym ładowaniu?
Powiązane publikacje

Samsung Galaxy M36 5G - budżetowy smartfon, który zaoferuje długie lata wsparcia. Na pokładzie Exynos 1380 i nakładka One UI 7
8
Unihertz Titan 2 - smartfon z fizyczną klawiaturą i dwoma ekranami. Na pokładzie Dimensity 7300, 12 GB RAM i Android 15
37
Smartfony nubia Neo 3 GT i Neo 3 debiutują w Polsce. Oto tanie modele dla zapalonych graczy
3
Smartfon vivo X200 FE trafia do Polski. Poznaliśmy cenę kompaktowego modelu z ex-flagowym SoC i baterią 6500 mAh
38