LastPass: Od marca popularny menadżer haseł zadziała bezpłatnie tylko na jednym rodzaju urządzenia
Świadomość zagrożeń czyhających na użytkowników komputerów, smartfonów oraz tabletów rośnie i dziś wspomniane grupy doskonale zdają sobie sprawę z konieczności stosowania złożonych haseł. Trudno jednak zapamiętać dziesiątki niepowiązanych ze sobą ciągów znaków, które trzeba przyporządkować do konkretnych platform czy aplikacji. Z pomocą przychodzi rozwiązanie w postaci menadżera haseł. Na rynku znajdziemy kilka popularnych i cenionych usług, takich jak hasła Google Chrome, Pęk kluczy Apple, 1Password oraz LastPass. W przypadku tego ostatniego niebawem pojawią się poważne ograniczenia dla użytkowników darmowego planu. Wiele osób stanie przed wyborem – płacić albo migrować na inne, darmowe narzędzie.
Już od 16 marca 2021 roku działanie darmowej wersji menadżera haseł LastPass zostanie ograniczone do pracy z jednym typem urządzenia. Brak synchronizacji fraz zabezpieczających uczyni program bezwartościowym dla sporej grupy użytkowników.
Biometria w smartfonach – Wyjaśniamy różnice pomiędzy wariantami czytników linii papilarnych i skanerów twarzy
Z menadżerów haseł korzystam od wielu lat, natomiast w głównej mierze ograniczam się do narzędzia wbudowanego w przeglądarkę Google Chrome oraz do Pęku kluczy Apple. Taki zestaw zapewnia mi względną wygodę oraz ciągłą synchronizację haseł pomiędzy urządzeniami. Obydwa narzędzia są bezpłatne, natomiast korzystanie drugiego z wymienionych, możliwe jest wyłącznie na sprzęcie sygnowanym logo Apple. W sieci znajdziemy także równie interesujące rozwiązania firm trzecich, takie jak 1Password czy LastPass. Drugi ze wspomnianych cieszy się sporą popularnością, ale to może niebawem ulec zmianie.
Smartfony z dobrą baterią: Dlaczego szybkie ładowanie nie zastąpi w pełni pojemnego akumulatora?
Włodarze usługi zapowiedzieli, że bezpłatny wariant LastPass zostanie dotkliwie ograniczony. Użytkownicy będą musieli zdecydować, czy chcą korzystać z synchronizacji haseł w smartfonie lub tablecie czy na komputerze osobistym. To kłóci się nieco z ideą rozwiązania. Owszem, darmowy model sprawdzi się u wybranych jednostek, natomiast lwia część „userów” będzie zmuszona do przesiadki na bezpłatne alternatywy, takie jak hasła Google, Pęk kluczy Apple, KeePass czy NordPass.
Powiązane publikacje

Urządzenia z iOS i Android nadal narażone na juice jacking. Nowe badania ujawniają kolejne luki w zabezpieczeniach
13
Reklamy tworzone przez AI i prezenterzy radiowi, którzy nie istnieją - nowa rzeczywistość, w której bez weryfikacji informacji ani rusz
30
Cyberprzestępcy z pomocą GPT-4o Mini i AkiraBota zalali 80 000 stron internetowych automatycznie generowanymi treściami SEO
11
CISA ostrzega przed techniką Fast Flux. Cyberprzestępcy coraz skuteczniej ukrywają infrastrukturę ataków
17