Kieszonkowy komputer Check Point Abra
Pełnowartościowy komputer wielkości pendrive'a do niedawna wydawał się jedynie gadżetem z filmów futurystycznych. Dzięki urządzeniu CheckPoint Abra, które jest wprowadzane na polski rynek przez RRC, każdy może w najmniejszej nawet kieszonce przechowywać własne dane i mieć możliwość bezpiecznej komunikacji z Internetem. Po wetknięciu pendrive'a w gniazdo USB dowolnego komputera, ujrzymy własny pulpit z osobistymi danymi. Do pracy i przesyłania danych możemy wykorzystywać programy zainstalowane na obcym komputerze. Jednak pomiędzy zawartością Abra a komputerem nie ma żadnej wymiany danych - zarówno podczas pracy, jak też wysyłki maili oraz plików. Ten "wirtualny pecet" jest właśnie testowany przez pierwszych potencjalnych klientów w Polsce. Według specjalistów RRC od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Po wpięciu w dowolny komputer, może im służyć jako własne, w pełni bezpieczne, środowisko pracy. Po skończeniu działań i ewentualnym wysłaniu danych w dowolne miejsce, CheckPoint Abra z powrotem trafia do kieszeni właściciela. Nie pozostawia przy tym najmniejszych śladów na maszynie, z której przed chwilą korzystał.
Check Point Abra opracowano z myślą o przedsiębiorcach, handlowcach i innych osobach, które chcą zdalnie wymieniać dane lub korespondencję z firmą poprzez tzw. tunel VPN - mówi Iza Woroniecka, dyrektor ds. sprzedaży RRC, które jest autoryzowanym dystrybutorem CheckPoint Abra w Polsce. - Dzięki Abra, nie potrzebują w tym celu własnego notebooka, którego koszt wynosi co najmniej 2-3 tys. zł. Mogą udać się w podróż zabierając jedynie niewielkie urządzenie USB w cenie 500-600 zł i pracować na dowolnym laptopie lub desktopie. Może to być komputer w domu, w oddziale macierzystej firmy, u znajomego etc. Bezpieczeństwo to dla przedsiębiorców na tyle kluczowa kwestia, że zawsze będą inwestować w tego rodzaju rozwiązania.
Produkt jest bardzo łatwo ukryć, co zmniejsza obawy o ewentualną kradzież. Ponadto można go niemal cały czas nosić przy sobie, chociażby przy komplecie kluczyków samochodowych. W razie ewentualnego problemu z firmowym komputerem - chociażby wskutek problemów spowodowanych przez powódź - dalsza praca z danymi firmowymi będzie możliwa na dowolnym laptopie lub notebooku. Potrzeba tego rodzaju bezpiecznej komunikacji zwiększa się wraz ze wzrostem popularności pracy mobilnej. Pracownicy zdalni, którzy korzystają z własnych pecetów, potrzebują dostępu do firmowych danych. To rodzi niebezpieczeństwo ich wycieku.
Abra zabezpiecza firmowe informacje w czasie pracy komputera, a także w stanie spoczynku. Program kontrolujący blokuje nieautoryzowane próby dostępu do sieci firmowej. Check Point Abra chroni zdalną komunikację z firmową siecią bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze lub domyślnego klienta wbudowanego w system operacyjny. Sugerowana cena detaliczna Check Point Abra wynosi 140 USD.
Źródło: Informacje Prasowe
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
35
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10