Jednoslotowy GeForce GTX 1070 od KFA2 debiutuje w Europie
Właściwie wszystkie wydajne karty graficzne kojarzą się nam z rozbudowanymi i dobrze wyglądającymi systemami chłodzenia, które zajmują sporo przestrzeni - coraz częściej spotyka się konstrukcje zajmujące trzy sloty. Niektórzy producenci czasem się wyłamują i prezentują układy w rozmiarze mini przeznaczone dla obudów w formacie ITX, jednak nawet one najczęściej zajmują dwa sloty. A co z kartami jednoslotowymi? Te są w dzisiejszych czasach prawdziwą rzadkością, dlatego z nieukrywanym entuzjazmem przyjmujemy wiadomość, że już niebawem w Europie zadebiutuje GeForce GTX 1070 Katana od firmy KFA2. To prawdopodobnie najwydajniejsza jednoslotowa konstrukcja na naszym rynku.
GTX 1070 Katana od KFA2 to niemal ta sama karta graficzna co opisywany przez nas jakiś czas temu jednoslotowy GALAX GTX 1070 - tyle tylko, że tamten układ miał nieco przyspieszone zegary i sprzedawany będzie wyłącznie na terenie Chin.
Na pokładzie znajduje się oczywiście rdzeń GP104 powstały w oparciu o architekturę Pascal. Producent nie zdecydował się na firmowe podkręcenie zegarów karty i cechuje się domyślnymi taktowaniami wynoszącymi 1506/1683 MHz (stock/boost). Karta wyposażona jest w 8 GB pamięci VRAM typu GDDR5 (256-bit) - również ona nie była "ruszana" przez producenta i pracuje z częstotliwością 8 GHz (efektywnie). Jeśli zatem chodzi o wydajność, układ powinien notować podobne wyniki co wersja Founders Edition. Układ chłodzenia jest jednoslotowy i składa się z aluminiowego radiatora, wentylatora promieniowego i schludnej, czarnej obudowy.
Specyfikacja i wydajność jednoslotowej karty GALAX GTX 1070
GTX 1070 Katana od KFA2 to niemal ta sama karta graficzna co opisywany przez nas jakiś czas temu GALAX GTX 1070 - tyle tylko, że tamten układ miał nieco przyspieszone zegary i sprzedawany będzie wyłącznie na terenie Chin. Mowa zatem niemal o tych samych modelach. Na śledziu GeForce'a znajdują się trzy złącza wideo: po jednym DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b i DVI-D. Do zasilania wystarczy tylko jedna wtyczka zasilająca 8-pin. Karta powinna pojawiać się już w europejskich sklepach z elektroniką w cenie 419 euro. Czekamy, aż trafi również do Polski.
Powiązane publikacje

Sterowniki NVIDIA Game Ready z serii 572.xx powodują poważne problemy na kartach graficznych GeForce RTX 4000 i RTX 5000
169
AMD Radeon RX 9070 w wersji referencyjnej doczekał się pierwszego testu. Układ spisuje się zaskakująco przewidywalnie
30
Lisa Su chwali się sukcesem układu Radeon RX 9070 XT. CEO AMD potwierdza ogromne zainteresowanie i zwiększoną podaż
99
NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti oraz RTX 5060 - premiera kart graficznych odbędzie się niebawem. Wyciekły konkretne daty
79