Jeden z większych wydawców gier zaatakowany przez hakerów. Ich celem było wyłudzenie danych od graczy
Ostatnio nie ma chyba dnia bez wiadomości o tym, że jakaś firma bardziej bądź mniej związana z technologią padła ofiarą hakerów. Tym razem padło na 2K (zespół z ramienia Take-Two), studio odpowiedzialne za wydawnictwo takich tytułów jak Mafia czy Borderlands. Zaatakowana została dokładnie platforma pomocy technicznej, poprzez którą cyberprzestępcy próbują wyłudzić dane od klientów, a więc od graczy.
Studio 2K podało, że ich platforma pomocy technicznej padła ofiarą cyberprzestępców. Wydaje się, że mieli na celu wyłudzenie danych graczy.
Revolut padł ofiarą hakera. Incydent mógł dotyczyć nawet 50 tysięcy klientów banku
Amerykański producent i wydawca gier wideo poinformował już opinię publiczną o sytuacji i doprecyzował, że zhakowano platformę pomocy technicznej (help desk), dzięki czemu włamywacze zaczęli spamować klientów podszywając się właśnie pod 2K. W e-mailach tych umieszczono fałszywe linki, które prowadzą do złośliwego oprogramowania. 2K w swoim oświadczeniu przestrzegło przede wszystkim przed otwieraniem wiadomości, których nadawcą jest pomoc techniczna 2K Games.
Hey folks, please read an important message from our Customer Support team. Thank you. pic.twitter.com/yKI18eL7mY
— 2K Support (@2KSupport) September 20, 2022
Uber padł ofiarą ataku 18-letniego hakera. W banalny sposób uzyskał niemal pełny dostęp do wewnętrznej sieci firmy
Jeśli jednak ktoś zdołał już kliknąć w link z fałszywego e-maila, 2K radzi, aby natychmiast podjąć kroki celem złagodzenia potencjalnego zagrożenia. Oto i one:
- Zresetuj wszystkie hasła do kont zapisane w przeglądarce internetowej (np. Chrome AutoFill)
- Jeśli tylko jest ono dostępne, włącz uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), zwłaszcza w przypadku kont e-mail, bankowości oraz kont dostawców usług telefonicznych lub internetowych. Jeśli to możliwe, unikaj korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego, które opiera się na weryfikacji za pomocą wiadomości tekstowych, przy czym najbezpieczniejszą metodą byłoby użycie aplikacji uwierzytelniającej.
- Zainstaluj i uruchom program antywirusowy.
- Sprawdź w ustawieniach swojego konta, czy nie zostały dodane lub zmienione adresy e-mail.
2K uspokaja przy tym, że bada aktualnie i niweluje skutki tego incydentu, przez co strona wsparcia została czasowo wyłączona. Sprawcy nie są jednak wciąż znani.
Powiązane publikacje

Urządzenia z iOS i Android nadal narażone na juice jacking. Nowe badania ujawniają kolejne luki w zabezpieczeniach
15
Reklamy tworzone przez AI i prezenterzy radiowi, którzy nie istnieją - nowa rzeczywistość, w której bez weryfikacji informacji ani rusz
30
Cyberprzestępcy z pomocą GPT-4o Mini i AkiraBota zalali 80 000 stron internetowych automatycznie generowanymi treściami SEO
11
CISA ostrzega przed techniką Fast Flux. Cyberprzestępcy coraz skuteczniej ukrywają infrastrukturę ataków
17