Jak żyć bez Internetu?
Korea Południowa jako pierwsze państwo na świecie otworzyła obóz dla internetowych nałogowców. Program ten nazwano "Jump Up Rescue School", a przewiduje on m.in.: sesje i zajęcia terapeutyczne, a także ćwiczenia fizyczne. Uczestnicy obozu nie mają dostępu do globalnej sieci, mogą jedynie przez godzinę dziennie korzystać z telefonu komórkowego. Utworzenie obozu wraz ze specjalnym programem dla internetoholików jest reakcją rządu na trwające trzy lata badania problemu uzależnienia od sieci. W ich wyniku stwierdzono, że ok. 2,4 miliona koreańskich dzieci znajduje się w grupie ryzyka Internetowego nałogu, co stanowi 30% populacji poniżej 18 roku życia.Bądź na bieżąco - obserwuj PurePC.pl na Google News
Zgłoś błąd
Powiązane publikacje

Szkoły dostały internet, ale utknęły na korytarzu. NASK wydaje 254 mln zł, żeby wreszcie działało to w klasach
27
Iran próbuje opodatkować ruch danych przez Ormuz. Problemem nie są tylko kable, ale też naprawy i kontrola trasy
45
Mniej miejsca na Gmail i Dysku Google przy zakładaniu konta Google bez numeru telefonu. Trwają testy
49
WhatsApp Plus - testowa subskrypcja dla komunikatora od firmy Meta. Sprawdź, co wprowadza i ile kosztuje
26
Rodzice mogą całkowicie wyłączyć YouTube Shorts swoim dzieciom. Nowe funkcje limitu czasu na platformie Google
35Liczba komentarzy: 0
Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Zaloguj się i napisz pierwszy komentarz.













