iPhone Xs zadebitutuje już dzisiaj. Czego się spodziewamy?
Część osób przez cały rok wyczekuje Bożego Narodzenia, inni swoich urodzin. Jest jednak także taka grupa, która każdego roku najbardziej wyczekuje dnia, kiedy to zaprezentowany ma być kolejny model iPhone'a. Dobra wiadomość jest taka, że według wszystkich znaków na niebie i ziemi (a w każdym razie w oparciu o rozesłane przez Apple zaproszenia) dzień ten właśnie nadszedł. Zła, że na samą konferencję musimy poczekać jeszcze kilka godzin. W międzyczasie warto w takim razie rzucić okiem na plotki o nadchodzących smartfonach z nadgryzionym jabłuszkiem, które krążą od jakiegoś czasu po sieci. Czy szykują się niespodzianki w ramach wypracowanej przez całą dekadę formuły?
Co nowego przyniesie premiera kolejnej generacji iPhone'a? Przekonamy się już o 19:00 czasu polskiego, kiedy to rozpocznie się konferencja Apple.
iPhone'y mogą zdrożeć 20%. Trump chce produkcji wyłącznie w USA
Zacząć wypadałoby od tego, że nowy iPhone pojawi się nie jeden, a w aż w trzech wersjach. Wszystkie one mają korzystać ze stylistyki znanej z rewolucyjnego iPhone X, jednak pojawi się między nimi kilka istotnych różnic. Największą ma być rozmiar wyświetlacza, bowiem urządzenia mają mieć przekątną 5,8", 6,1" i 6,5". Pierwszy oraz ostatni mają korzystać z matrycy OLED i posiadać komplet rozwiązań znanych z iPhone X. Wariant środkowy zadebiutuje natomiast najpewniej pod nazwą iPhone Xc i ma naiązywać do tradycji iPhone 5c, w związku z czym będzie on miał troszeczkę gorsze podzespoły od reszy. Cięcia mają być widoczne chociażby w przypdku ekranu, który wykonany ma być w technologii IPS, oraz aparatu, który ma posiadać tylko jeden obiektyw. Dodatkowo urządzenie oferowane ma być w szeregu barwnych wersji kolorystycznych, w tym m.in. czerwonej i niebieskiej.
Wyciekły nowe zdjęcia iPhone XS i zegarka Apple Watch 4
Spośród innych ciekawych zmian warto odnotować, że nowa generacja iPhone'ów ma być pierwszą, która będzie się mogła pochwalić wsparciem dla funkcji Dual SIM. Oprócz tego szykuje się tradycyjny zestaw usprawnień, takich jak wyższa wydajność, szybsze LTE, podniesienie maksymalnej pojemności do 512 GB oraz... wyższa cena. Ta ostatnia według najnowszych plotek ma wynosić ok. 700 dolarów za iPhone Xc oraz odpowiednio 900 i 1000 dolarów odpowiednio za warianty 5,8" i 6,1". Ile z tego okaże się prawdą? Przekonamy się już za kilka godzin. Transmisja z konferencji rozpocznie się już o 19:00 czasu polskiego, a śledzić ją będzie można pod tym linkiem.
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
32
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10