Intel i NVIDIA niebawem się połączą?
Kiedyś powątpiewano w przejęcie ATI przez AMD, aczkolwiek gdy stało się to faktem zaczęto spekulować, że Intel niedługo przejmie NVIDIE. Przynajmniej raz na rok pojawiają się tego typu plotki, nie inaczej jest tym razem. Źródła serwisu Brightsideofnews donoszą, że po raz kolejny obie firmy usiadły do stołu i prowadzą rozmowy na ten temat. Rzekomo jednym z powodów dla którego nie doczekaliśmy się jeszcze połączenia firm jest to, że zarząd NVIDII oraz jej szef chcieliby otrzymać znaczące pozycje w strukturach nowo powstałego kolosa. Było to podobno głównym powodem, dla którego nie doszło do fuzji AMD i NVIDII w 2005 roku. Według doniesień tym razem Intel nie mówi zdecydowanego nie. W maju 2013 roku na emeryturę przejdzie Paul Otellini, dotychczasowy CEO Intela, jego pozycję mógłby zająć Jen-Hsun. Nieprawdopodobne? Owszem, ale wcale nie niemożliwe...
Szef NVIDII całkiem nieźle prowadzi swoją firmę odnosząc dość spore sukcesy również na rynku urządzeń mobilnych (np. Tegra 3), czego Intelowi póki co brakuje. Warto wspomnieć, że początkowo w procesorach Sandy Bridge, Ivy Bridge i Hasswell miały znaleźć się zintegrowane układy GeForce, ale NVIDIA odmówiła współpracy. Myślicie, że połączenie tych dwóch gigantów przyniosłoby branży korzyści, czy może skutki tego byłyby negatywne dla rynku?

Źródło: Softpedia / Brightsideofnews
Powiązane publikacje

Szkoły dostały internet, ale utknęły na korytarzu. NASK wydaje 254 mln zł, żeby wreszcie działało to w klasach
27
Iran próbuje opodatkować ruch danych przez Ormuz. Problemem nie są tylko kable, ale też naprawy i kontrola trasy
45
Mniej miejsca na Gmail i Dysku Google przy zakładaniu konta Google bez numeru telefonu. Trwają testy
49
WhatsApp Plus - testowa subskrypcja dla komunikatora od firmy Meta. Sprawdź, co wprowadza i ile kosztuje
26












