In Win Z Tower - Designerska obudowa ważąca 42 kilogramy
Rynek obudów komputerowych jest obecnie naprawdę obszerny i znajdziemy na nim całe zatrzęsienie różnych propozycji. Mowa zarówno o najtańszych, bliźniaczo do siebie podobnych markach operujących wyłącznie na chińskich producentach OEM, firmach z krwi i kości acz przywiązanych do swoich rozwiązań oraz wreszcie podmiotach nie bojących się eksperymentować. Do ostatniej grupy zdecydowanie można zaliczyć In Win. A wspominam o nich, bowiem Tajwańczycy pokazali kolejną, szalenie oryginalną obudowę. Mowa o modelu Z Tower, który podobnie jak inni przedstawiciele serii Tower jest produktem designerskim. Tym razem mowa o fikuśnej, odlanej z aluminium bryle o zawrotnej wadze aż 42 kilogramów.
Każdy egzemplarz In Win Z Tower posiada swój własny numer seryjny.
Test obudowy In Win 303 - Śnieżny czołg przetestowany w boju
In Win Z Tower to częściowo otwarta obudowa typu Full Tower o wymiarach 720 x 400 x 740 milimetrów i wadze 42 kilogramów. Odlana została w całości z aluminium. W środku zmieścimy płyty główne w formacie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX. Prócz tego wejdą chłodzenia procesora o wysokości do 170 milimetrów oraz karty graficzne o długości do 340 milimetrów. Mimo ogromnych rozmiarów miejsca na nośniki danych jest niewiele - tylko dwie zatoki 3,5 lub 2,5 cala. Dla równowagi jednak możemy zamontować tutaj do dziesięciu kart rozszerzeń - osiem poziomo i dwie pionowo, w zestawie otrzymujemy jeden riser PCIe.
CES 2018: In Win Winbot - Kosmiczna obudowa za 3500 dolarów
Panel I/O ukryto na górze In Win Z Tower i gości on jedno USB 3.1 Gen 2 typu C, dwa USB 3.1 Gen 1 typu A, porty audio oraz okrągły włącznik. A jako, że jest to produkt limitowany to z przodu, przy dolnej krawędzi umieszczono informację z numerem seryjnym. Jak wygląda kwestia wentylacji? Cóż, jak w każdej otwartej obudowie - ze względu na kurz podzespoły lepiej chłodzić wodą. W tym przypadku producent zdecydował się na jedno miejsce pod chłodnice nie dłuższe niż 360 milimetrów i nie grubsze niż 115 milimetrów. Na ile wyceniono In Win Z Tower? Cóż, to jak na razie tajemnica. Tanio jednak zdecydowanie nie będzie, a biorąc pod uwagę poprzednika w postaci In Win H Tower mowa nawet i o 10 000 złotych lub więcej...