Icon7 zaprezentował mysz Twister Evolution
Firma Icon7 zaprezentowała nową bezprzewodową mysz komputerową Twister Evolution, która została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem iF Product Design Award 2009. Mimo niewielkich rozmiarów, posiada ona wszystkie funkcje, jakich można oczekiwać od komputerowego urządzenia wskazującego. Twister Evolution jest przeznaczony dla ludzi biznesu oczekujących od akcesoriów komputerowych wysokiej jakości, stylowego wyglądu i nowatorskich rozwiązań. Zaawansowany prezenter, Scroll FlyThrough, PowerTag, LaserStream, iConfig - udało się zmieścić w jednej dobrze wykonanej myszce. Dzięki technologii SmartTwist Evolution jednym ruchem zmieniamy kształt myszki z całkowicie płaskiej na wygiętą w łuk. Urządzenie objęto 36 miesięczną gwarancją. Produkt wyceniono na 259 zł. W rozwinięciu opisaliśmy wszystkie funkcje Icon7.
SmartTwist Evolution
Funkcja SmartTwist Evolution pozwala na transformację myszy z całkiem płaskiej, o grubości zaledwie 15 mm, do wygiętej w łuk i wygodnej w użytkowaniu za pomocą jednego prostego ruchu. Płaski kształt ułatwia przenoszenie myszy, gdyż bez problemu mieści się ona w kieszeni spodni lub marynarki.
Funkcja prezentera
Oprócz wysokiej mobilności Twister Evolution ma dodatkową funkcję – można z jego pomocą kontrolować wyświetlaną prezentację. Jeden z przycisków umieszczonych na spodzie myszki włącza wskaźnik laserowy, a pozostałe umożliwiają przełączanie pomiędzy kolejnymi slajdami prezentacji oraz trybami wyświetlania. Prezenter jest kompatybilny z prezentacjami stworzonymi dzięki Microsoft Office PowerPoint bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników.
Scroll FlyThrough
W myszy Twister Evolution tradycyjną rolkę zastąpiono Touch-padem znanym z laptopów. Dzięki tej funkcji – nazwanej FlyThrough Scroll - można płynnie przewijać dokumenty w dowolnym kierunku i nawigować za pomocą jednego przesunięcia palcem.
PowerTag
Kolejną bardzo przydatną funkcją jest PowerTag. W myszce Icon7 zintegrowano mini-odbiornik bezprzewodowy. Po podłączeniu do portu USB odbiornik ten pełni dwie dodatkowe funkcje. Podczas przenoszenia notebooka z miejsca na miejsce mysz nie ogranicza nam swobody ruchów, gdyż można ją przyczepić do odbiornika. Drugą przydatną funkcją jest automatyczne ładowanie baterii Twister’a w momencie, gdy zostanie on podłączony do odbiornika bezprzewodowego.
LaserStream
Twister Evolution posiada zaawansowany czujnik laserowy z technologią LaserStream oferujący możliwość pracy na praktycznie każdej powierzchni z dokładnością do piksela. Z kolei bezprzewodowa technologia przesyłania sygnału w paśmie 2,4 GHz automatycznie wykrywa inne urządzenia pracujące na tej samej częstotliwości i przechodzi na zabezpieczoną transmisję w celu zapobiegnięcia zakłóceniom.
Zdjęcia produktu:
Poniżej znajdziecie film przedstawiający mysz Twister Evolution:
Model | Twister Evolution |
Ilość przycisków | 8 (programowalnych przez program iConfig) |
Czułość myszy | 1200 dpi |
Technologia czujnika | Czujnik laserowy z technologią LaserStream |
Odbiornik bezprzewodowy | Chowany odbiornik USB Ultra Micro 2,4GHz (z funkcją ładowania baterii PowerTag) |
Dodatkowe funkcje | - SmartTwist, - FlyThrough Scroll, - PowerTag, - Wielozadaniowość (myszka + prezenter + wskaźnik laserowy) - Wskaźniki diodowy pokazujący stan naładowania baterii |
Kontrola prezentacji | Kompatybilna z PowerPoint® 2003/2007: start prezentacji/następny slajd/poprzedni slajd/czarny ekran/przełączanie aplikacji |
Wymiary [mm] | 95 x 54,5 x 15 |
Zasilanie | Wbudowana bateria Li-Ion |
Kompatybilność | Windows® Vista, XP, 2000 |
Dołączone oprogramowanie | iConfig |
Gwarancja: 36 miesięcy
Cena: 259 zł (na dzień 23-01-2009)
Źródło: Icon7
Powiązane publikacje

Razer Pro Click V2 Vertical Edition - pierwsza pionowa myszka w historii marki debiutuje wraz z tańszym bratem
15
8BitDo Retro R8 Mouse - N Edition - myszka, która oferuje styl konsoli NES, sensor PixArt PAW 3395 oraz stację ładującą
14
Rodzina myszek Endorfy LIV powiększyła się o nowe modele. Bardzo lekkie konstrukcje, dwa rodzaje sensorów i dodatki w zestawie
25
Myszki dla graczy HATOR Quasar 3 już w sprzedaży. Flagowy model oferuje sensor PixArt PAW 3950 i odświeżanie do 8000 Hz
6