IBM LinuxONE Emperor 5 to nowy mainframe z Telum II i akceleratorem AI Spyre dla środowisk hybrydowych
Wprowadzenie nowej generacji rozwiązań infrastrukturalnych przyciąga uwagę środowisk zajmujących się przetwarzaniem danych, a także optymalizacją zasobów obliczeniowych. Nowa platforma stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby firm w zakresie skalowalności, niezawodności, jak również i integracji z nowoczesnymi technologiami. Projekt wpisuje się w szerszy kontekst zmian zachodzących w obszarze systemów klasy korporacyjnej.
IBM LinuxONE Emperor 5 to odpowiedź na rosnące potrzeby firm w zakresie przetwarzania danych i bezpieczeństwa. Dzięki integracji z nowoczesnymi technologiami oferuje wydajność i elastyczność w zarządzaniu obciążeniami.
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
IBM LinuxONE Emperor 5 to nowa generacja mainframe'ów, które zaprojektowano z myślą o integracji sztucznej inteligencji, a także zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Wyposażony w procesor Telum II z wbudowanym akceleratorem AI, a także opcjonalny akcelerator Spyre, system umożliwia przetwarzanie dużych ilości danych w czasie rzeczywistym. Dzięki obsłudze Ubuntu Server i Red Hat OpenShift, LinuxONE 5 oferuje elastyczność w zarządzaniu środowiskami hybrydowymi, umożliwiając firmom łatwe dostosowanie infrastruktury do zmieniających się potrzeb biznesowych.
IBM patentuje druk 4D, wykorzystujący materiały z pamięcią kształtu oraz algorytmy sztucznej inteligencji
Nowy mainframe IBM zapewnia również zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie odpornie na ataki kwantowe i kontenery z zachowaniem poufności danych. Dzięki możliwości konsolidacji obciążeń, a także redukcji zużycia energii, LinuxONE 5 stanowi efektywne rozwiązanie dla firm dążących do optymalizacji kosztów operacyjnych. Zaprojektowano go z myślą o przyszłości. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, system ten odpowiada na rosnące wymagania w zakresie przetwarzania danych, bezpieczeństwa, jak również i elastyczności infrastruktury IT.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
27
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4