HyperX Alloy Origin - klawiatura z autorskimi switchami HyperX
Computex 2019 trwa w najlepsze, ale impreza nie stoi tylko kartami graficznymi czy procesorami. Sporo miejsca zajmują także stanowiska z peryferiami mniejszego kalibru, którymi zainteresują się zwłaszcza gracze. Chociażby marka HyperX pochwaliła się w trakcie eventu headsetem Cloud Alpha S, ale także czymś zgoła innym - nowymi, autorskimi przełącznikami mechanicznymi, które mają konkurować z rozwiązaniami takimi jak chociażby Kailh RED (HyperX przedstawił bowiem czerwone, najbardziej lubiane przez graczy switche). Tym samym marka zasila szeregi, w których stoi już Razer czy Logitech - także ze swoimi autorskimi rozwiązaniami. Switche nie będą jednak wierną kopią konkurencji.
Podczas eventu Computex 2019, HyperX zaprezentował klawiaturę Alloy Origins korzystającą z autorskich, czerwonych przełączników mechanicznych.
HyperX Cloud Alpha - czy to najlepsze słuchawki dla graczy?
Nowe, autorskie przełączniki HyperX spotkamy w klawiaturze HyperX Alloy Origins. Jest to konstrukcja, w której nie zabrakło także miejsca na regulowane podświetlenie RGB LED (wsparcie oprogramowania HyperX NGenuity). Na pierwszy rzut oka urządzenie nie różni się mocno od ostatnich modeli marki, jednak diabeł tkwi w szczegółach, a tym razem właśnie w przełącznikach. Co wiemy więc o nowym produkcie marki? Niestety prócz kluczowych danych technicznych - niewiele. O dostępności i cenie klawiatury nie wiemy nic, podobnie jak nie wiemy, czy marka będzie oferowała swoje switche firmom trzecim.
![HyperX Alloy Origin - klawiatura z autorskimi switchami HyperX [2]](https://www.purepc.pl/image/news/2019/05/28_hyperx_alloy_origin_klawiatura_z_autorskimi_switchami_hyperx_1.jpg)
Źródło: The Verge.
Test klawiatury HyperX Alloy Core i myszki HyperX Pulsefire Core
Póki co poznaliśmy tylko kluczowe elementy specyfikacji. Przełączniki HyperX mają więc oferować wytrzymałość aż do 80 milionów kliknięć, siła potrzebna do aktywacji to 45 g, zaś droga do aktywacji to zaledwie 1,8 mm (przy całkowitym dystansie 3,8 mm). Wytrzymałość bije więc na głowę większość konkurencyjnych rozwiązań. Z kolei punkt aktywacji jak i całkowita droga jaką pokonuje przełącznik, wyprzedza Cherry MX RED o 0,2 mm przy zachowaniu potrzeby takiej samej siły nacisku do aktywacji.
![HyperX Alloy Origin - klawiatura z autorskimi switchami HyperX [3]](https://www.purepc.pl/image/news/2019/05/28_hyperx_alloy_origin_klawiatura_z_autorskimi_switchami_hyperx_2.jpg)
Źródło: The Verge.
Powiązane publikacje

Mobi Fold to pierwsza składana mysz od Logitech. Ma działać do 30 dni i ułatwiać pracę poza biurkiem
25
Kensington Pro Fit Ergo TB675 - pionowa myszka z kulką, ale w nowym wydaniu. Ergonomiczny wariant w dwóch odsłonach
3
Trust Zevo - tania myszka z ultra-szybkim ładowaniem, która oferuje długi czas pracy. Bezprzewodowy model z mini ekranem
6
Natec Jaguar Pro to półpionowa mysz z OLED-em, Bluetooth 5.0 i szybkim przewijaniem do 600 wierszy
5







![HyperX Alloy Origin - klawiatura z autorskimi switchami HyperX [1]](https://www.purepc.pl/image/news/2019/05/28_hyperx_alloy_origin_klawiatura_z_autorskimi_switchami_hyperx_0.jpg)





