HTC Tiara - Tani smatfon z Windows Phone 8
Smartphony z systemem Windows Phone 8 wprawdzie nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ale dominacja Nokii na tym polu jest bezdyskusyjna, przez co inni producenci telefonów nie podejmują ryzyka w walce z finami. Zdarzają się jednak odstępstwa od reguły - takim wyjątkiem jest firma HTC, która miała już przygodę z mobilnym systemem Microsoftu i najwidoczniej nadal chce ją kontynuować. Według nieoficjalnych informacji, producent planuje wprowadzić do sprzedaży telefon HTC Tiara, który będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8. W sieci można już znaleźć prawdopodobną specyfikację tego, rzekomo niedrogiego modelu. W środku HTC Tiara zainstalowano dwurdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz dwie kamery - tylną 8 MPix oraz przednią 1.6 MPix.
Ekran został wykonany w technologii Super LCD2, zaś jego wielkość wynosi 4,3 cala. Urządzenie otrzyma też akumulator o pojemności 1800 mAh. Jak widzimy po specyfikacji, HTC Tiara zamierza wpasować się między modele HTC 8X oraz HTC 8S. Podana specyfikacja może naturalnie ulec zmianie - plotki mówią, że premiera ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.
Źródło: Unwired view
Powiązane publikacje

OPPO A6 Pro - smartfon z baterią 7000 mAh i szybkim ładowaniem. Wytrzymała obudowa, Android 15 i... Helio G100
18
Apple iPhone Air rozebrany na części. iFixit chwali nową konstrukcję Apple za łatwość serwisowania i modułową budowę
40
Apple iPhone Air wytrzymuje nacisk 98 kg podczas testów wytrzymałości przeprowadzonych przez JerryRigEverything
85
Samsung Galaxy A17 4G - nieco tańsza odsłona budżetowego smartfona. Nadal długie wsparcie i... zawiła kwestia podzespołów
39