HiSense Sonic Screen Laser TV - firma ujawnia szczegóły dotyczące nowego, laserowego telewizora z unikalnym systemem audio
HiSense obecnie nie jest być może bardzo mocno rozpoznawalną marką w Polsce, jeśli chodzi o urządzenia RTV do domu, jednak na świecie jest jednym z największych producentów telewizorów. Dla klientów oferowane są nie tylko tradycyjne odbiorniki LCD, ale także OLED-y oraz modele ULED XD - w tych ostatnich producent stosuje dwie matryce obok siebie - kolorowej o rozdzielczości 4K oraz monochromatycznej o rozdzielczości Full HD. Firma, podczas konferencji zorganizowanej dla mediów w Polsce, poinformowała, iż za kilka tygodni pojawi się zupełnie nowe urządzenie. Mowa o tzw. HiSense Laser TV, który jest laserowym telewizorem, bardzo mocno upodobnionym do projektorów. Sprzęt zostanie wyposażony w 88-calowy ekran oraz bardzo ciekawy system audio.
Firma HiSense poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowego telewizora (choć pod wieloma względami bardziej przypominający projektor) HiSense Sonic Screen Laser TV z wbudowanym głośnikiem korzystającym z technologii DML (Distributed Mode Loudspeaker).
Samsung Neo QLED 4K i 8K TV - prezentacja tegorocznych, flagowych telewizorów Ultra HD z podświetleniem typu Mini LED
Telewizor laserowy o ultrakrótkim rzucie wyświetla kolorowy i jasny obraz 4K na eliminującym światło otoczenia ekranie, przeznaczonym do oglądania w dowolnym pomieszczeniu w domu. Opatentowana przez Hisense technologia źródła laserowego równomiernie emituje światło i kolory na ekran eliminujący refleksy otoczenia, aby wyświetlać płynne i szczegółowe obrazy w dowolnym oświetleniu. Dotychczas HiSense oferował model o przekątnej 100 cali, teraz natomiast poinformowano o wprowadzeniu do oferty także 88-calowego wariantu, odznaczającego się rozdzielczością 4K oraz wsparciem dla HDR10. Producent zastosował w nim laser wspomagany autorską technologią X-Fusion Laser Light Engine, która dzięki wykorzystaniu niebieskiego światła ze źródła laserowego zapewnia bardziej precyzyjną jakość obrazu oraz jeszcze lepszą trwałość sprzętu wynoszącą ponad 25 000 godzin oglądania, co odpowiada 12 000 seansów filmowych. Niestety o wielu szczegółach dotyczących obrazu nie wspomniano, zamiast tego firma skupiła się na podejściu do dźwięku.
LG prezentuje webOS 6.0 dla inteligentnych telewizorów OLED, QNED Mini LED, NanoCell oraz UHD na rok 2021
Telewizor-projektor HiSense Sonic Screen Laser TV charakteryzuje się systemem audio, w której dźwięk wydobywa się bezpośrednio z ekranu. Membrana głośnika korzysta z technologii DML (Distributed Mode Loudspeaker), która pozwala na wibrowanie po całej powierzchni głośnika, gwarantując w ten sposób uzyskanie 360-stopniowego dźwięku, roznoszącego się we wszystkich kierunkach. Zamiast kilku osobnych głośników, jak ma to miejsce w zdecydowanej większości klasycznych telewizorów, w nowym modelu HiSense Sonic Screen Laser TV umieszczono 100 tysięcy jednostek audio na całej powierzchni ekranu, powodując że zarówno obraz jak i dźwięk są ze sobą jeszcze lepiej zintegrowane. Patrząc po specyfikacji i możliwościach, sądzimy że nowy HiSense Sonic Screen Laser TV może cechować się nie tylko dobrą jakością obrazu, ale wyjątkowo dopracowanym systemem audio bijącym na głowę klasyczne rozwiązania stosowane w telewizorach. Urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce w lipcu (ceny jeszcze nie znamy), jednak mamy nadzieję że uda się nam w najbliższym czasie przetestować telewizor-projektor, by sprawdzić jak w rzeczywistości prezentują się możliwości sprzętu RTV od HiSense.
Powiązane publikacje

70mai 4K Omni - premiera wideorejestratora zapewniającego nagrania w jakości 4K z widokiem 360°
24
LG OLED M5, OLED G5, OLED C5 oraz OLED B5 - Prezentacja telewizorów 4K dla graczy i kinomaniaków
61
Apple AirPods - firma złożyła patent opisujący dodanie modułu optycznego do popularnych słuchawek TWS
10
Spotify wkrótce zaoferuje nie tylko lepszą jakość muzyki. Twórcy chcą też dodać funkcje AI i opcje... kupna biletów na koncerty
39