Google: Rozwój komunikatora Allo został oficjalnie zakończony
Google nie ma szczęścia do komunikatorów. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat firma ta uruchomiła wiele programów służących do komunikacji, wśród których wymienić warto m.in.: gTalk, Hangouts czy Allo. Ostatni wymieniony uruchomiono we wrześniu 2016 wraz z komunikatorem Duo, a dziś oficjalnie kończy swój żywot. Rolę programu Allo przejmie domyślna aplikacja do wysyłania wiadomości SMS zaszyta w systemie Android, a część jego innowacyjnych funkcji zostanie zaszyta w rozwijanym wciąż Duo. Jednym z najcięższych błędów komunikatora było ograniczenie jego dostępności jedynie do urządzeń mobilnych, wykluczając z puli użytkowników komputerowych, co oferowały konkurencyjne rozwiązania.
Jedną z funkcji komunikatora był system inteligentnych odpowiedzi kontekstowych, dostarczających użytkownikowi zarówno możliwość wstawienia tekstu, jak i odnośników do wyszukiwarki Google.
Allo miało być docelowo konkurencją dla aplikacji iMessage, będącej domyślną formą komunikacji pomiędzy użytkownikami urządzeń wyposażonych w system iOS, jednakowoż program nie został przyjęty tak ciepło, jakby spodziewali się jego twórcy. Aplikacja była powiewem świeżości dla tekstowych komunikatorów, wprowadzając możliwość komunikacji z asystentem głosowym rozwijanym przez Google. Allo był rewolucyjnym podejściem do komunikacji ze sztuczną inteligencją, ponieważ pozwalał na rozmowę z asystentem przy pomocy tekstu i mowy. Ta forma komunikacji z asystentem określana była „bardziej ludzką”.
Komunikator Allo kończy swój żywot jako swoista piaskownica, w ramach której Google testowało swoje najnowsze rozwiązania. Część z nich zostanie przeniesiona do domyślnego komunikatora firmy – Wiadomości, znajdujących się w systemie Android. Komunikator był dostępny na urządzeniach z Androidem, iOS oraz w przeglądarce internetowej. Jedną z najważniejszych funkcji komunikatora miał być system inteligentnych odpowiedzi kontekstowych, dostarczających użytkownikowi zarówno możliwość wstawienia tekstu, jak i odnośników do wyszukiwarki czy map Google.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4