Google nie chce urządzeń z Androidem i Windowsem 8.1 na pokładzie
Windows 8 z interfejsem Modern UI początkowo nie zyskał wielkiej sympatii wśród użytkowników - powodów jest wiele, jednak najważniejszy to właśnie nowy ekran startowy, który został zaprojektowany z myślą o tabletach, a nie komputerach osobistych. Na urządzeniach mobilnych faktycznie nowy interfejs spisuje się bardzo dobrze, jednak droga do sukcesu jeszcze daleka. Windows 8 nie zdobywa tak szybko popularności jak Windows 7, a ilość urządzeń względem np.: Androida również nie powala na kolana pomimo coraz większej ilości aplikacji w sklepie Windows Store. Swego czasu producenci urządzeń wpadli na pomysł, aby instalować obok siebie dwa systemy operacyjne – Windows 8.1 oraz Androida. Pełnoprawny system Windows służyłby do bardziej zaawansowanych czynności, zaś Android przeznaczony byłby do przeglądania sieci bądź rozmów ze znajomymi. Pomysłów na realizację tego projektu jest bardzo wiele, poczynając od standardowych instalacji, kończąc na przeróżnych stacjach dokujących.
Na początku dało się odnieść wrażenie, że Microsoft nie będzie chętny na tego typu rozwiązanie z tego powodu, że Android jest każdemu znany i klienci w głównej mierze mogą korzystać tylko z tego systemu. Okazuje się jednak, że jest dokładnie na odwrót... ASUS w swojej ofercie posiada urządzenie o nazwie Transformer Book Trio, które działa pod kontrolą Androida oraz Windows 8.1 - Google chce, aby korporacja zaprzestała produkcję kolejnych egzemplarzy tego modelu. Wygląda na to, że twórca najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie boi się konkurencji ze strony Microsoftu i chce wszelkimi sposobami zachować pozycję lidera.
Jeżeli faktycznie ASUS ugnie się i zaprzestanie produkcji hybrydowych urządzeń, będzie to oznaczało niemal totalną kaplicę takiego rozwiązania. Jest jeszcze i druga strona medalu - Android nie jest systemem przeznaczonym do pracy z klawiaturą oraz myszką, a klient kupując hybrydę zauważy korzyści płynące z korzystania z systemu Windows i odrzuci Androida. Na laptopy firma Google przygotowuje osobny system operacyjny o nazwie Google Chrome OS, który ma być konkurencją dla Microsoftu w segmencie tanich urządzeń. Gdyby jednak producenci zaczęli coraz częściej instalować Androida i Windowsa 8.1 obok siebie, popularność tego drugiego mogłaby znacząco wzrosnąć, a do tego Google nie chce dopuścić.
Według Was kto na tym bardziej straci i dlaczego Google decyduje się na taki ruch?
Źródło: Neowin
Powiązane publikacje

HTC Desire 22 Pro - premiera całkiem wydajnego smartfona, ułatwiającego poruszanie się po na metaverse
25
Samsung Galaxy A23 5G pojawił się w bazie Geekbench. To może być bardzo atrakcyjny smartfon w cenie do ok. 1000 zł
22
POCO F4 i POCO X4 GT - smartfony z wydajnymi procesorami i głośnikami stereo już w Polsce
58
MediaTek Dimensity 9000+ odpowiedzią na Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Poznaliśmy specyfikację nowego układu SoC
20