Google edukuje obywateli w zakresie wiedzy o AI i ML
Z początkiem marca uruchomiono stronę internetową Learn with Google AI. Jej celem jest edukowanie ludzi, na temat sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Wiedza ze strony dostępna jest za darmo. AI oraz ML (machine learning) to ostatnimi czasy tematy bardzo często poruszane w branży technologicznej. Google pragnie, aby informacje z tego zakresu były bardziej dostępne dla ludzi, zapewniając lekcje oraz tutoriale na każdym stopniu zaawansowania czytelnika. Zawartość, która znajduje się na stronie zachęca wszystkich, aby zechcieli zrozumieć na czym polega działanie AI, ale przede wszystkim by zastanowili się nad tym, jak SI może zostać wykorzystana do rozwiązywania codziennych problemów.
Learn with Google AI to strona, gdzie możemy wziąć udział w darmowych kursach dotyczących tematyki sztucznej inteligencji, ale i pozyskać próbki kodów chociażby do googlowskiego systemu Google Cloud Machine Learning.
Bill Gates teraz widzi sztuczną inteligencję jako przyjaciela
Wierzymy, że to bardzo ważne, by rozwijanie sztucznej inteligencji odzwierciedlało różnorodność ludzkich pomysłów tak, jak to tylko możliwe. Google AI czyni też łatwiejszym dla wszystkich przyswajanie wiedzy w zakresie uczenia maszynowego, zapewniając ogromne zasoby darmowych, bogatych w wiedzę treści edukacyjnych - mówi Zuri Kemp, jeden z managerów odpowiadających za zarządzanie programami Google, w zakresie edukowania o ML. Ta strona jest dla wszystkich, od ekspertów w dziedzinie ML, szukających zaawansowanych rozwiązań do zwykłych, zaciekawionych tematem internautów, którzy są gotowi by dowiedzieć się, czym jest dokładnie ML. Learn with Google AI oferuje między innymi kurs MLCC (Machine Learning Crash Course) do którego zapisało się już ponad 19 tysięcy żądnych wiedzy osób. Kurs zawiera m.in. interaktywne wizualizacje ilustrujące koncept ML, ćwiczenia w kodowaniu (Python), biblioteki sztucznej inteligencji TensorFlow i garść teorii o tym, jak praktycy implementują ML do prawdziwego świata.
Robocop po chińsku: sztuczna inteligencja łapie przestępców
Kurs MLCC, który wydaje się jednym z bardziej interesujących produktów proponowanych przez stronę, trwa łącznie 15 godzin. Mimo iż prezentowany jest jako przyjazny także dla zupełnych laików, to dobrze jest mieć jednak nieco pojęcia o tym, jak funkcjonuje Python. Przyda się na pewno również znajomość algebry jak i podstaw programowania. Jednak na MLCC witryna się nie kończy. Wchodząc na ai.google dowiemy się wielu interesujących rzeczy, dotyczących działania sieci neuronowych, które Google implementuje do swoich internetowych translatorów. Nauczymy się więcej o deep learning oraz o tym, jak Google używa AI, by usprawnić działanie aparatów fotograficznych znajdujących się w smartfonach. Strona jest naprawdę obfita w zasoby, które powinny z czasem jeszcze wzrosnąć. Wydaje się, że Google za pomocą ai.google stworzyło swoiste kompendium wiedzy, którego na próżno szukać w innych miejscach Internetu. Mimo iż nie jest trudno znaleźć witryny poruszające ten temat, to na ai.google możemy wybrać z menu swój poziom zaawansowania i dzięki temu dostosować kontent znajdujący się na stronie. A później, sukcesywnie możemy wskakiwać na kolejne poziomy, aż przyswoimy w całości wiedzę, która niebawem może okazać się niezbędna nawet dla szarego obywatela.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4