GOODRAM prezentuje biodegradowalny pendrive 16, 32 i 64 GB
Wszyscy producenci starają się być teraz coraz bardziej proekologiczni. Modne są hasła dotyczące ochrony środowiska i biodegradowalności. Teraz w ten trend świetnie wpisała się firma GOODRAM - popularna marka, która należy do polskiej firmy Wilk Elektronik. Od samego początku działalności, GOODRAM skupia się wokół projektowania i produkcji modułów pamięci RAM stosowanej w komputerach i innych urządzeniach. Ich pamięci dostępne są już na całym świecie, otrzymując pozytywne oceny i rekomendacje zarówno konsumentów jak również ekspertów branży. Niedawno zaprezentowany został ich nowy pendrive w trzech wersjach pojemnościowych, który jest w pełni biodegradowalny i ulega rozkładowi... w kompoście.
Eco Friendly to nowy model USB z serii UME, którego projekt i wykonanie zostało zrealizowane w całości w Polsce. Produkt wyróżnia obudowa wykonana w 100% z materiałów biodegradowalnych.
SK Hynix kupuje od Intela dział pamięci NAND za 9 mld dolarów
GOODRAM ma w swojej ofercie wiele modeli pendrive'ów. Teraz poszerzono ją o nowy model z serii UME, który poza dobrymi parametrami ma dodatkową świetną właściwość. Jest w pełni biodegradowalny. Model Eco Friendly wyróżnia bowiem obudowa, wykonana w 100% z materiałów biodegradowalnych, która ulega rozkładowi w warunkach kompostowych. Dodając do tego ciekawy design mamy bardzo fajną jednostkę USB. Kolejnym plusem urządzenia jest fakt, że - podobnie jak wszystkie inne pamięci USB marki GOODRAM - UME Eco Friendly objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.
Microsoft Azure Space - ekosystem celujący w przemysł kosmiczny
Nowy pendrive od GOODRAM jest kompatybilny z systemami Windows 2000 SP4 (i nowsze), MacOS 10.5.x (i nowsze) oraz Linux v.2.6.x (i nowsze). Jego wymiary, to 55,0 × 21,0 × 9,6 mm.
Specyfikacja pendrive'a GOODRAM Eco Friendly:
- Dostępne pojemności: 16, 32, 64 GB
- Obudowa w 100% z materiału biodegradowalnego
- Kreacja i produkcja w Polsce
- Odporny na zachlapania i zadrapania
- Interfejs 3.0
- Kompatybilność z USB 3.1, 3.0, 2.0, 1.1
- Temperatury pracy: 0 do +70°C (zalecana)
- Waga 9 g
- Odczyt: do 60 MB/s
- Zapis: do 20 MB/s
Jak widać, urządzenie wypada całkiem przyzwoicie. To rozwiązanie dla tych, którzy wierzą, że każde, nawet najdrobniejsze działanie w kierunku ekologii pozwoli nam wszystkim dłużej cieszyć się zdrowym środowiskiem. Biorąc pod uwagę, jak wiele pendrive'ów używanych jest każdego dnia na całym świecie, może faktycznie taka mała zmiana pozwoli przyczynić się do lepszego jutra naszej planety. Ceny i data dostępności niestety nie są jeszcze znane.
Powiązane publikacje

Crucial T700 SSD PCIe 5.0 - w sieci pojawiły się pierwsze testy wydajności nadchodzącego dysku dla PC
25
Backblaze prezentuje raport awaryjności SSD wykorzystywanych w centrach danych firmy. Wyniki mogą nieco rozczarować
27
Apex Storage X21 - zaprezentowano pokaźną kartę rozszerzeń zdolną pomieścić 21 nośników SSD M.2
58
Sabrent Rocket X5 - nowy SSD zgodny z PCIe 5.0. Wyróżnia się osiągami i brakiem niestandardowego radiatora
30