Gigabyte szykuje pomarańczowe płyty główne
Gigabyte postanowiło w tym roku mocno odświeżyć swój dotychczasowy image, przynajmniej częściowo odchodząc od niebieskiego koloru PCB. Po serii G1.Killer, która dzięki połączeniu czerni oraz zieleni wygląda naprawdę interesująco i zadecydowanie poważniej, zapowiedziana została kolejna rodzina płyt głównych - tym razem do ekstremalnego overclockingu. Podobnie jak w przypadku G1.Killer nowe „mobasy” będą dedykowane podstawce LGA 1366 i zbudowane na bazie chipsetu Intel X58. Czarno-pomarańczowa kolorystyka słusznie przywodzi na myśl płyty legendarnej marki DFI, które swego czasu cechowały właśnie takie „barwy wojenne”. Na slajdzie z zamkniętej konferencji Gigabyte (CES 2011) widać jedną z konstrukcji tego typu, ale bliższych szczegółów na razie brak. Pozostaje tylko przeanalizować zdjęcie...
Płyta prawdopodobnie otrzyma bardzo mocną sekcję zasilania procesora, zaś miejsce wokół Socketu zostanie uporządkowane w taki sposób, aby można było łatwo zamontować chłodzenie ciekłym azotem. Cztery sloty PCI-Epxress x16 świadczą o tym, że bez problemu uruchomimy na pomarańczowych „Gigusiach” 4-Way SLI i CrossFireX. Uwagę zwracają także potężne radiatory. Poza tym, nowe płyty główne zostaną wzbogacone o bajery (karty sieciowe i dźwiękowe) z rodziny G1-Killer. Jest też więcej niż pewne, iż ceny tych urządzeń niskie raczej nie będą.

Źródło: HardwareCanucks
Powiązane publikacje

Gigabyte pokazał pierwszą płytę główną Z990 dla procesorów Intel Nova Lake-S. Ma aż trzy gniazda zasilania 8-pin EPS
67
ASUS ROG Crosshair 2006 - hołd dla pierwszej w historii płyty głównej z serii ROG o specyfikacji Crosshair X870E Dark Hero
75
Intel Z970 może być bardzo uniwersalnym chipsetem, jednak gigant nie zamierza rezygnować z B960
23
ASUS uderza tam, gdzie AM5 bolało najmocniej. Ta płyta Mini-ITX wygląda jak spóźniona, ale bardzo potrzebna odpowiedź
30













